Cosby 10 yıl önce itiraf etmiş: Önce taciz sonra para teklifi

Cosby 10 yıl önce itiraf etmiş: Önce taciz sonra para teklifi
Cosby 10 yıl önce itiraf etmiş: Önce taciz sonra para teklifi
Uyuşturucu ilaç verdiği kadınlara cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan ABD'li ünlü komedi oyuncusu Bill Cosby'nin birlikte olduğu kişilere sessiz kalmaları için para teklif ettiği ortaya çıktı.

RADİKAL - Philedelphia'daki eski bir üniversite çalışanı olan Andrea Constand, Cosby Ailesi adlı dizide baba rolündeki Bill Cosby hakkında kendisine uyuşturucu bir ilaç verdikten sonra kendisini taciz ettiği iddiasıyla dava açmıştı. Cosby ise kadına sadece, reçetesiz satılan Benadryl adlı bir antihistamin verdiğini savunmuştu.  Bu ay başında açıklanan bazı mahkeme kayıtlarında Cosby, birlikte olmak istediği kadınlara Quaaludes isimli uyuşturucu bir ilaç verdiğini itiraf etmişti.

New York Times gazetesinin ulaştığı kayıtlar, 2005 ve 2006'da Philedelphia'daki bir otelde toplam dört gün sorgulanan Cosby'nin yaklaşık bin sayfalık ifadesiyle ilgili yeni ayrıntılar içeriyor. Bu kayıtlara göre Cosby ifadesinde, Kanada'ya dönen Constand'a eğitim masraflarını karşılaması için para önerdiğini, karısının bu ilişkiden haberi olmasını istemediğini söylüyor. Cosby 1976'da da bir kadına para verdiğini kabul ediyor. Bill Cosby'ye bazıları 1960'lara uzanan cinsel saldırı suçlamaları yöneltiliyor. Bu suçlamaların çoğu zaman aşımına uğramış durumda. (BBC  Türkçe)