Cumhuriyet'in 'Diva'sı Müzeyyan Senar son yolculuğunda

Cumhuriyet'in 'Diva'sı Müzeyyan Senar son yolculuğunda
Cumhuriyet'in 'Diva'sı Müzeyyan Senar son yolculuğunda
Pazar günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Müzeyyen Senar, son yolculuğuna uğurlanıyor.

97 yaşında vefat eden Senar, Bebek Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

Cenaze töreninde hazır bulunan Müzeyyen Senar'ın kızı Feraye Işıl ve oğlu Ömer Işıl, taziyeleri kabul ediyor. Feraye Işıl "Annem çok güzel anılar bıraktı. Benim için ölmedi, onu çok özleyeceğiz. Türk halkının büyük kaybı" dedi.

Ünlü sanatçıyı son yolculuğuna uğurlamak için gelenler arasında Bülent Ersoy da vardı. Senar'ın torunu Esra Senar tabutun başına çok sevdiği tacını koyarak 'hep takardı, onunla yolcu edelim' dedi.Ünlü şarkıcı Tarkan da Müzeyyen Senar'ı son yolculuğuna uğurlayan isimler arasındaydı. Yıllar önce Müzeyyen Senar veTarkan birlikte “Benzemez kimse sana”yı seslendirmişti.

Müzeyyen Senar'ın cenazesine katılan Cemil İpekçi tabutun başında dua ederken gözyaşlarına hakim olamadı.
Törene katılan Muazzez Abacı, Senar'ın tabutunun başında duran fotoğrafı öptü. Gözyaşlarına hakim olamayan Abacı, güçlükle ayakta durdu.


Müzeyyen Senar'ın ardından ünlü isimlerin mesajları

Türk Sanat Müziği'nin efsane ismi Müzeyyen Senar


BAKAN ÇELİK: DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sanatçı Müzeyyen Senar’ın vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bakan Çelik’in mesajı şöyle:
“Sanatçı kimliği ve hayat verdiği birbirinden güzel eserle gönlümüzde müstesna bir yer bulan Müzeyyen Senar’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.
Sanat müziğimizin duayen isimlerinden Senar, 97 yıllık ömrüne onlarca unutulmaz eser sığdırdı. Sanatımıza yaptığı hizmetler ve ardında bıraktığı eserlerle her zaman sevgi ve şükranla anılacaktır.
Büyük sanatçıyı son yolculuğuna uğurlarken merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.” (Cenker Tezel-Hürriyet)