Cüneyt Arkın: Star Wars gerici bir film

Cüneyt Arkın: Star Wars gerici bir film
Cüneyt Arkın: Star Wars gerici bir film
Ünlü oyuncular "Türk sinemasında yıldızlar geçidi" programında bir araya geldi. Geceye katılan Cüneyt Arkın, Star Wars filmiyle ilgili kısa bir değerlendirme yaptı.

RADİKAL- İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Türk Sineması'nın 101. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği "Türk Sineması'nda Yıldızlar Geçidi" İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Programa Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, Işın Karaca, Hakan Peker, Burak Kut gibi iismleirn yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Gecede, Türk filmlerinin fragmanları gösterilip unutulmaz şarkıları Metin Özülkü orkestrası eşliğinde seslendirildi. Seslendirilen şarkılardan sonra oyuncular sahneye gelerek izleyicilerle duygularını paylaştılar. 

Sahneye çıkan Bengü "Kıskanırım Seni Ben" şarkısını kendi yorumuyla seslendirdi. Işın Karaca'nın Ediz Hun ile birlikte yaptığı düet izleyicilerden tam not aldı.

CÜNEYT ARKIN'DAN STAR WARS YORUMU

Beraber oynadıkları filmden bir replik gösterildikten sonra Filiz Akın ile Cüneyt Arkın sahneye çıktı. Sahneye gelen ikili eski günleri anımsayarak birbirlerine sarıldı ve duygu dolu anlar yaşadı.

Filiz Akın , "Bugünlerde Star Wars filmi çok gündemde ama ben daha önemlisi ile birlikteyim. 'Dünyayı Kurtaran Adam'la birlikteyim" dedi.

Gecede emeği geçenlere teşekkür eden Cüneyt Arkın da, "Filiz Hanımla çok filmler çektik onu öz kızım gibi severim. Star Wars gerici bir film orada mistisizm var, akıl yok. Dünyayı kurtardık patronu batırdık...

Biz sinemaya geldiğimizde Türkiye'nin nüfusu 30 milyon vardı. O günlerden bu günlere bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Türk halkı çok büyük ve vefalıdır. Ama o büyüklüğünün farkında değildir" şeklinde konuştu. (DHA)