Dadı 100 bin dolarlık tazminat istiyor

Dadı 100 bin dolarlık tazminat istiyor
Dadı 100 bin dolarlık tazminat istiyor
Bianca Cambeiro isimli dadı, 2011 Ağustos ila 2013 Mart ayları arasında çalıştığı işinde cehennem gibi 12 saatlik bir gece vardiyasında çalıştırıldığını iddia ederekÜnlü şarkıcı Alanis Morissette ve şarkıcının kocası Mario Treadway'e dava açtı.

İngiliz basınından The Daily Mail'in sitesinde yer alan habere göre; Cambeiro’nun davasında belirtilene göre Morissette, çocuğunun yatak odasında uyuduğu sırada dadıyı adeta çocuğun odasında rehin tuttu. Morissette’in dadıya, çocuğunun uyuduğu sırada hiçbir surette odadan çıkmaması talimatını verdiği söyleniyor.

İddiaya göre yemek arası için bile odadan çıkmaması söylenen dadının, ancak çocuğun ebeveynlerinden birinin odada olması halinde ya da gündüz vardiyasında çalışan dadının gelmesi halinde odadan çıkmasına izin verildiği belirtiliyor.

Çiftten ayrıca fazla mesai ücretleri dahil olmak üzere 30.000 dolar maaş alacağı olduğunu söyleyen Cambeiro, açtığı dava kapsamında “manevi zarardan” dolayı talep ettiği 100.000 dolar tazminata ek olarak 30.000 dolarlık alacağının da ödenmesini istiyor. (gazeteport)


    ETİKETLER:

    Yemek

    ,

    Mail