Danny Boyle, minik yıldızlarını unutmakla suçlandı

Danny Boyle, minik yıldızlarını unutmakla suçlandı
Danny Boyle, minik yıldızlarını unutmakla suçlandı
Oscar ödüllü 'Slumdog Milyoner' filminin evsiz kalan minik yıldızlarıyla ile bir araya gelen yönetmen Danny Boyle 'küçük oyuncuları unutmakla' suçlandıMUMBAİ - Oscar ödüllü "Slumdog Milyoner" filminin yapımcıları ve yönetmeni, gecekondu bölgesinde yaşadıkları derme çatma evleri yıkılan filmin iki küçük yıldızıyla buluştu.


Buluşmayı yarıda keserek toplantıyı terk eden Rubina Ali’nin (9) babası Refik Kureşi, yapımcıları filmin 8 Oscar kazanmasından sonra kendilerini unutmakla suçladı.

Rubina Ali ve Azharahuddin Muhammed İsmail’in (10) yaşadığı evler, son bir ay içinde kaçak olduğu gerekçesiyle yetkililer tarafından yıkılmıştı.

Filmin yönetmeni Danny Boyle, yarıda kesilen toplantıdan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların yasal şartlara uygun evlerde oturmalarını sağlamak için uzun süredir çaba gösterdiklerini söyledi.

Ancak Rubina Ali’nin babası Refik Kureşi, Boyle’un bu konuda elinden geleni yapmadığını belirterek, "Yaklaşık 5-6 ay oldu.

Eğer paranız varsa Mumbai’de her şeyi bulabilirsiniz. Eğer bize ev almak istiyorsanız, bunu iki günde yapabilirsiniz" dedi.

Kureşi, "Oscar’dan sonra bizi unuttular" diye konuştu.


326 milyon dolar gişe hasılatı yapan filmin yapımcıları, filmin çocuk yıldızlarının uygun bir eve yerleşmeleri, yeterli eğitim almaları ve liseden sonra iyi bir üniversiteye gidebilmeleri için bir vakıf kurmuştu.

Yapımcılar, iki çocuğun ailelerinin ev alabilmesi için 100 bin dolar vermeyi vadetmiş ve Mumbai’deki gecekondu çocuklarına yardım için 747 bin 500 dolar bağışlamışlardı.