Davayı 'nankör' kazandı

Beş yıl önce Akdeniz Koleji'ni birincilikle bitiren Burcu Neşeli, mezuniyet töreninde öğretmenlerinin isteği üzerine bir konuşma yaptı, olay çıktı.
Haber: TESLİME TOSUN / Arşivi

ANTALYA - Beş yıl önce Akdeniz Koleji'ni birincilikle bitiren Burcu Neşeli, mezuniyet töreninde öğretmenlerinin isteği üzerine bir konuşma yaptı, olay çıktı. Neşeli, konuşmada "Dershane öğretmenlerime, arkadaşlarıma, okul yönetimine, okul öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum" dedi. Öncelikle dersanedekilere teşekkür edilmesine sinirlenen dönemin okul sahibi Mahmut Celal Ünal, okulun 70 öğretmeninden imza topladı ve genç kıza, "Sizi büyüten öğretmenlerinize geç teşekkür edip, dershane öğretmenlerinizle arkadaşlarınıza daha önce teşekkür etmeniz nankörlüktür" diye bir yazı gönderdi. Yazıya çok sinirlenen Neşeli'yse, avukat anne-babası Yıldız ve Erol Neşeli aracılığıyla Ünal'a 2 milyar liralık tazminat davası açtı. Neşeli mahkemede, "Ben nankör değilim. Dershane öğretmenlerim ve arkadaşlarım misafir olarak gelip mezuniyetimi izlemek istemişti. Bu yüzden önce misafir öğretmenlerime teşekkür ettim" dedi.
Dava açıldığında 17, bugün 22'sinde olan Neşeli, hukuk fakültesinin son sınıfında okurken davayı kazandı. 5 yıllık faiziyle 10 milyar lirayı bulan parayı istemeyen Neşeli, 2 milyar liralık ana parayı maddi güçlük çeken iki okul arkadaşına burs olarak verdi. Anne Yıldız Neşeli, haksızlığa tahammül edemediği için dava açalım diye tutturan kızıyla gurur duyduğunu söyledi.