David Bowie 30 yıl sonra yine en iyi!

David Bowie 30 yıl sonra yine en iyi!
David Bowie 30 yıl sonra yine en iyi!
Brit Ödülleri Londra'daki törenle sahiplerini buldu. Gecede David Bowie 'En İyi Erkek Şarkıcı' ödülünü alarak Brit Ödülü alan en yaşlı isim olmayı başardı.

İngiltere ’de geleneksel hale gelen Brit Ödülleri Londra’daki O2 Arena’da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. 4.2 milyon kişinin televizyonları başında takip ettiği gecede David Bowie otuz yıl sonra ‘En İyi Erkek Şarkıcı’ ödülünü kucakladı. Ödülünü vermek için David Bowie’yi sahneye davet eden Noel Gallagher “Sizi manyaklar, Bowie’nin burada olacağını mı sanıyordunuz? O bu tören için fazla cool” dedi. Geceye katılmayan Bowie’nin ödülünü almak için sahneye çıkan Kate Moss, sanatçının yıllar evvel giydiği bir kıyafetle seyirci karşısındaydı. Moss konuşması sırasında İskoçya’da gerçekleşecek bağımsızlık referandumunda ‘Hayır’ oyu verilmesi için İskoçyalılara çağrı yaptı.

Beyonce ve Katy Perry’nin birer performans sergilediği gecede Perry ‘En İyi Uluslararası Kadın Şarkıcı’ ödülünü Yeni Zellandalı Lorde’ye kaptırdı. 1999’dan beri en düşük izleme sayısına ulaşan ödül töreninde Ellie Goulding ‘En İyi Kadın Şarkıcı’ ödülünü kucaklarken, ‘Küresel Başarı Ödülü’ İngiliz pop grubu One Direction’a gitti. One Direction yapılan halk oylaması sonunda 17.8 milyonluk Twitter takipçi kitlesiyle ‘En İyi Video’ ödülünün de sahibi oldu. Gecede Bruno Mars ‘En İyi Uluslararası Erkek Şarkıcı’ ödülünü kucaklarken Arctic Monkeys ‘En İyi Uluslararası Grup’ ve ‘En İyi Albüm’ dallarında ödüle layık görüldü. Törende ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ dalında Bastille, ‘En İyi Single’ dalında Rudimental ve Ella Eyre ödül kaldıran isimler oldu.