Davul dengi dengine mi, gönül ferman dinlemez mi?

Aşk söz konusu olduğunda farklı hayat tarzları ne kadar etkili olur? Türbanlı bir kadınla 'laik' bir erkek, İslamcı bir erkekle başı açık bir kadın birlikte olamaz mı, olsa bu ilişki yürümez mi? Davul gerçekten dengi dengine mi çalar, gönül gerçekten ferman dinlemez mi? Ne dersiniz?..

 

FORUM
  • Davul dengi dengine mi, gönül ferman dinlemez mi?
  • 999 karakter
  • İsminiz
  • e-mail
  • gönder

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan dünkü yazısında ‘İslamcı erkekler’ arasında başı açık kızlarla evlenmek modasının başladığını yazdı ve sordu: “Türbanlı kızlarla kim evlenecek.”

Radikal Yayın Yönetmeni İsmet Berkan ise bugün aynı konuda şunları yazdı: "Bir erkek kendisini ‘İslamcı’ görse bile, âşık olduğu kadının başı açıksa aşkından vazgeçip sırf başı örtülü diye âşık olmadığı biriyle hayat paylaşmaya kalkar mı, bunu da bilmiyorum.
Ya da tam tersi: Bir kız kendini hem ‘İslamcı’ görüp hem de başı örtülüyse, hiç de islamcı olmayan, hatta içki içen bir erkeğe gönlünü kaptırmaz mı? Âşık olduğu bu erkekle, sırf yeterince inançlı değil diye evlenmemezlik eder mi? Bu soruların cevaplarını da bilmiyorum.
Bildiğim tek şey var: Aşk gibi, evlilik gibi konular öyle genellenemeyecek, hele hele siyasetin ve bir siyasetmiş gibi uygulanmak istenen inancın alanına hapsedilemeyecek konulardır."

Siz de bu konudaki düşüncelerinizi, yaşadıklarınızı ve gözlemlerinizi bize yazın.

AHMET HAKAN: TÜRBANLI KIZLARLA KİM EVLENECEK? 

 

İSMET BERKAN: AHMET HAKAN AŞIK OLSAYDI...

 

AHMET HAKAN'IN YANITI: EĞER BİR BAŞI AÇIĞA GÖNÜL VERSE İDİM...

 

AHMET HAKAN'I MANOLYA ŞAHİN YANITLIYOR