Dededen toruna miras: Kraliçe 63 yıldır bu aileden Noel kartı alıyor

Dededen toruna miras: Kraliçe 63 yıldır bu aileden Noel kartı alıyor
Dededen toruna miras: Kraliçe 63 yıldır bu aileden Noel kartı alıyor
Kendisini bildi bileli İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e Noel kartları gönderip, 1972 senesinde İzmir'de bir resepsiyonda onunla tanışma fırsatı elde eden adamın gülümseten öyküsü bugün torununun bu geleneği sürdürmesi sayesinde tüm heyecanıyla devam ediyor.

RADİKAL - 1952’den 2011’e kadar her Noel’de İngiltere Kraliçesi Elizabeth’e Noel kartı gönderen bir adamın torunu, dedesinin bu geleneğini Facebook’taki arkadaşlarıyla paylaştı. Torun Andrew Simes’ın fotoğraflarında anlattığına göre dedesi, kendisini bildi bileli İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’e Noel’de tebrik kartı gönderiyordu. 1972’de İzmir’de bir resepsiyonda Kraliçe ile tanışma fırsatı bulan adam, Kraliçe’nin resmi bir el sıkışması yerine kendisine dönüp, ‘Demek her Noel bana o güzel kartları gönderen sizsiniz’ demesiyle kartlarının ona ulaştığını anladı.

Kraliçe’nin bu kartları yazan kişiye olan ilgisi bu noktada da kalmadı. Simes’ın anlattıklarına göre Kraliçe, 100. yaş gününde dedesine bir tebrik kartı gönderdi. 2011 yazında, 102 yaşında vefat eden dedesinin bu geleneğini devam ettiren Simes, 2012 yılının Ocak ayında Kraliçe’den adına yazılmış ve Buckhingam Sarayı’ndan gönderilmiş mektup aldı. Mektupta Kraliçe, kendisine ismi farklı bir Simes’tan gelen Noel kartının dikkati çekince, uzun süredir kartları yollayan kişiye ne olduğunu araştırttığını ve vefat ettiğini öğrendiğini yazarak, tüm aileye baş sağlığı diledi.

Torun Andrew Simes, bu yıl göndereceği Noel kartlarının fotoğraflarını çekerek anlattıklarını, herkese dedesi ve Kraliçe arasındaki kadar ‘büyülü’ bir Noel dileyerek bitirdi.