Dee Dee Bridgewater 11 Nisan'da İstanbul'da

Dee Dee Bridgewater 11 Nisan'da İstanbul'da
Dee Dee Bridgewater 11 Nisan'da İstanbul'da
Caz müziğin 3 Grammy ödüllü efsane sesi Dee Dee Bridgewater, Yapı Kredi ana sponsorluğuyla IEG Live'ın düzenlediği "Good Music In Town" konserleri kapsamında 11 Nisan'da İstanbullu caz tutkunlarıyla buluşacak.

Özgün ve sıra dışı yorumuyla tüm zamanların en iyi caz vokalistleri arasında yerini alan Dee Dee Bridgewater, 11 Nisan 2015’te İstanbul ’da konser verecek. Volkswagen Arena’da saat 21.00’de sahne alacak büyülü ses, tüm zamanların en iyileri arasında yer alan “Time After Time”, “Fine and Mellow” ve “A Natural Woman” gibi caz klasiklerini bu kez İstanbullu müzikseverlerle birlikte söyleyecek. Klasiklerin yanı sıra yeni albümünden şarkılar da seslendirecek Bridgewater’a konserde, saksafon, piyano, trompet, davul, bas ve gitardan oluşan orkestrası eşlik edecek.

Ödüllü Soru: Dee Dee Bridgewater hangi şehirde doğmuştur?

Doğru cevabı 7 Nisan Salı günü saat 22:00’a kadar radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderenler arasından; 1, 5, 10, 25, 50. okurumuz, 11 Nisan Cumartesi günü saat 21:00’da gerçekleşecek Dee Dee Bridgewater konserine 2 kişilik davetiye kazanıyor!

Önemli uyarı: Cevabınız ile birlikte iletişim bilgilerinizi de (isim, soy isim, adres ve telefon numarası) eksiksiz göndermeniz gerekmektedir. (Kazanının iletişim bilgileri olmaması veya eksik olması durumunda, kazananın hakkı bir sonraki katılımcıya geçecektir.)

İLK İKİ ÖDÜLÜNÜ ELLA FITZGERALD’LA ALDI

Müzik kariyeri boyunca 3 kez Grammy ödülü kazanan Bridgewater, bu ödüllerden ilk ikisini Ella Fitzgerald onuruna hazırladığı “Dear Ella” albümü ile kazandı. 2011 yılında ise "En İyi Caz Vokal Albüm” dalında Grammy’yi kucakladı. Sanatın farklı alanlarında gösterdiği başarılı performanslarla da büyük başarılar elde eden sanatçı; Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi caz müziğin önemli sesleriyle birlikte unutulmaz çalışmalara imza atmış bir isim. 1974'te The Wiz Müzikali'ndeki“Glinda” rolüyle aday gösterildiği Tony Ödülü'nün sahibi olan Dee Dee Bridgewater, bugün hala New York’taki Little Schubert Tiyatrosu’nda sahnelenmekte olan “Lady Day” müzikalinde Billy Holiday rolü ile başrol oynuyor.

AYNI ZAMANDA BM ELÇİSİ

Dünya çapında destek verdiği sosyal projelerle de adından söz ettiren duyarlı sanatçı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in Yemek ve Tarım Organizasyonu’nun dünyadaki ilk elçisi.

Dee Dee Bridgewater’ın, caz tutkunlarının merakla beklediği 11 Nisan 2015’teki İstanbul konserinin biletleri Biletix’te…