Demlik, Zehra Çilingiroğlu'nu yaktı!

Demlik, Zehra Çilingiroğlu'nu yaktı!
Demlik, Zehra Çilingiroğlu'nu yaktı!
Zehra Çilingiroğlu hakkında, eski erkek arkadaşının kız arkadaşına sıcak yeşil çay fırlattığı gerekçesiyle 27 ay hapis istemiyle dava açıldı. Savcılık, demlikten dökülen sıcak çayı 'silah' saydı.

Hülya Avşar ile Kaya Çilingiroğlu'nun kızı Zehra (16), eski sevgilisinin yeni kız arkadaşına demlik fırlattığı gerekçesiyle 'sanık' oldu. Habertürk'ün haberine göre, savcılık Zehra'nın fırlattığı demlikten dökülen sıcak suyu 'silah' sayarak, 'kasten basit yaralama' suçundan 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Yaşının 18 yaşından küçük olması nedeniyle yarı oranında indirim yapılarak istenilen ceza 2 yıl 3 aya indirilen Zehra, iddianamenin kabulü halinde Çocuk Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.DAKİKA DAKİKA DEMLİK KRİZİ

Zehra Çilingiroğlu, 11 Mart akşamı Etiler'deki bir barda eski erkek arkadaşı M.Y.'nin yanında bulunan kız arkadaşı A.H.'yi gördü. İddiaya göre ikilinin oturdukları masaya giden Zehra, içi çay dolu demliği A.H.'ye fırlatarak, mekandan ayrıldı. Göğsü yanan A.H., babasıyla birlikte karakola gidip şikayetçi oldu. Genç kıza sevk edildiği hastanede göğsündeki yararlanmanın 'basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek' nitelikte olduğu yönünde rapor verildi.


'KAZAYDI, ÇOK PİŞMANIM'

Başlatılan soruşturma kapsamında Zehra Çilingiroğlu, geçtiğimiz hafta babası Kaya Çilingiroğlu ve avukatı Polat Dilli ile birlikte İstanbul Adliyesi'ne giderek 'şüpheli' sıfatı ile ifade verdi. Zehra, "O gün M.B.'nin A.H. isimli kızın doğum günü partisine katıldığını duydum. Kontrol amacıyla Etiler'deki mekana gittim. M.B. ile aramızda tartışma çıktı ve sinirlenerek masaya yumruk attım. Vurmanın etkisiyle masadaki çay A.H'nin yüzüne sıçradı. Kesinlikle kasıtlı bir harekette bulunmadım. Çayı A.H.'nin yüzüne özellikle atmadım. Olaydan dolayı çok pişman ve üzgünüm" dedi. Baba Kaya Çilingiroğlu ise karşı tarafla uzlaşmak istediğini bildirdi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk soruşturmasını tamamlayarak iddianamesini hazırladı. İddianamede A.H. 'mağdur', babası Orhan H. 'şikayetçi', Zehra Çilingiroğlu ise 'şüpheli' olarak yer aldı. İddianamede Zehra'nin içerisinde yeşil çay bulunan demliği A.H.'nin göğsüne döktüğü, daha sonra masaya koyduğu cam demliğin kırıldığı, kırılan cam parçalarından birinin şikayetçinin alnına gelerek yaralanmasına sebep olduğu anlatıldı. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/112637011263706

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olur boyle vakalar - ozgeatlas

  Cocuk yapmis iste... Onemli olan boyle davranmamasi gerektigini ogrenmesi ve anlamasi. Bence dava acilmasi iyi olmus. Gitsin, anlasin bakalim boyle prenses edasiyla ortalarda dolanip, onun bunun yuzune cay atmasinin simariklik oldugunu.

  al başına belayı ... - lostmountain

  babasının olay üzerine twitter dan yazdıklarını düşündüm, 'bunu yargılayıp sonra namaz kılıp oruç tutarsınız' mealinde tevil götürmez anlamlar, anlamlamalar dökmüştü ortalığa.yargıyı mı çağırmıştı acaba ?.çocuk cezalandırılırsa üzülmem ! çünkü bu ceza aklını başına getirebilir, yoksa bunu ailesinde göreceği yok ...

  müebbet - yusufyusuf

  hülya hanım türkiyenin 20 yılını saçma programlarla yedi,bitirdi.kızına müebbet vermeseler az bence :)

  "RADİKAL"E HİÇ YAKIŞMADI - Mevan-misafir

  Radikalin bu tür magazinsel haberi, haber sitesine, değerli bir haber gibi koyması, bana tuhaf geldi. Zira Radikalin okuyucularının geneli "Realist Dünyalıdır" (Çevremden bilirim). Bu tür çocuk ilişkileri haberlerini gündemine alması, bana tuhaf ve Radikal okuyucusu olarak ilkokul çağındaki çocuğuma Karşı mahcup etti. Zira magazin haeberleri çok okuyup, seyreden gençleri kınamam burada beni gerici bir düşünceye sahip konumuna düşürdü. Yani gerici düşünceye sahip biri konumuna düşürdü.HİÇ YAKIŞTIRMADIM RADİKALE....

  Yanlış medyada... - citizen

  Zehra'yı anası-babası kurtarır nasılsa ama önemli olan bu çocuğu anası-babası ünlü diye böylesine pohpohlayarak, peşine paparazziler takarak medyaya taşımak. Yani onların çocuğu olmaktan başka ne özelliği var. O da bir özellikse tabi. O da bu ilgiyi görünce şımarıyor tabi, kendinde her türlü şımarıklığı yapma hakkını görüyor.

  genetik - debergerac

  anasına bak... ya da babasına mı baksak? çocuğu haşlamış, "uzlaşalım" diyor. nasıl uzlaşacaklar? kızının da diğeri tarafından haşlanmasına razı olarak mı?