Deniz üstünde saltanat devri

Deniz üstünde saltanat devri
Deniz üstünde saltanat devri

Allure of the Seas, aynı firmanın 2009 da ürettiği Oasis of the Seas in ikiz kız kardeşi olarak adlandırılıyor ve iki kardeş, dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanını paylaşıyor.

Dünyanın 6 bin 300 kişi kapasiteli en büyük yolcu gemisi Allure of the Seas, ilk yolculuğunda...

Dünyanın en büyük ve en pahalı yolcu gemisi, Finlandiya ’nın Turku şehrinde suya indirilerek ABD , Florida’daki Fort Lauderdale’e gitmek üzere yola koyuldu. Titanic’in beş katı büyüklüğündeki cruise gemisi (Turistik seyahatlerde kullanılan lüks ve devasa gemi) Allure of the Seas’in adı, ‘Denizlerin cazibesi’ anlamına geliyor.
361 metre uzunluğundaki devasa gemi, 6 bin 300 yolcu alıyor ve 65 farklı ülkeden gelen 2 bin 100 kişilik mürettebat barındırıyor. İçinde 16 yolcu katı, 24 yolcu asansörü, 21 havuz, kumarhane hatta buz pateni pisti olan gemi, Royal Caribbean International şirketine yaklaşık 1.5 milyar dolara (yaklaşık 2.15 milyar TL) mal oldu.
Allure of the Seas, aynı firmanın 2009’da ürettiği Oasis of the Seas’in ‘ikiz kız kardeşi’ olarak adlandırılıyor ve iki kardeş, dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanını paylaşıyor. 

Denizde vakit geçer mi?
Allure of the Seas’de buz pateni pistinden kumarhaneye her türlü eğlence imkânı bulunuyor, hatta deniz üstünde evlenmek isteyenler için düğün şapeli bile düşünülmüş.
Yılbaşını Allure of the Seas’de geçirmek isteyenler içinse STH Travel, İstanbul çıkışlı tur olanağı sunuyor. Programa göre yolcular 25 Aralık’ta İstanbul’dan New York aktarmasıyla Florida’ya uçarak Fort Lauderdale’de bekleyen Allure of the Seas’e binip Karayipler’e gidecek. Gezide Bahamalar’ın başkenti Nassau, Virgin adaları, dünyanın en güzel 10 plajı arasında yer alan St. Thomas adasındaki Magens Bay’e uğranacak. Bir haftalık seyahat 6 bin 598 TL. ‘Central Park’ manzaralı kamaralarda ücret 7 bin 398 TL’ye çıkıyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Finlandiya

  ,

  İstanbul