Depeche Mode konseri ertelendi!

Depeche Mode konseri ertelendi!
Depeche Mode konseri ertelendi!
Bu akşam İstanbul'da gerçekleşecek Depeche Mode konseri, 'lojistik nedenlerle' daha sonra ilan edilecek bir tarihe ertelendi.

Bu akşam, dünyaca ünlü New Wave grubu Depeche Mode'un İstanbul Küçükçiftlik Park'ta Türkiyeli müzikseverlerle buluşması bekleniyordu. Ancak kapıların açılmasına saatler kala ortaya atılan bir iddia kafaları karıştırdı. Bu iddiaya göre Depeche Mode konseri iptal edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde, grubun solisti Dave Gahan'ın sağlık sorunları yaşadığı ve konserin iptal edileceği söyleniyordu. Ancak elde edilen bilgilere göre lojistik sorunlar nedeniyle konser ertelendi. Bulgaristan sınırında yaşanan uzun araç kuyrukları da bu yorumları güçlendirdi.

Ne var ki organizasyonu üstlenen Purple Concerts'tan yapılan bir açıklama bu iddiaları doğruladı. Bulgaristan sınırında yaşanan 'lojistik sorunlar' nedeniyle Depeche Mode bu akşam İstanbul'da bir konser veremeyecek.

Bulgar grevi konseri vurdu

Purple Concerts'tan yapılan açıklama ise şöyle: 17 Mayıs 2013 cuma akşamı gerçekleşmesi planlanan İstanbul konserinin, Depeche Mode ve Purple Concerts'in kontrolü dışında gelişen, Bulgaristan sınır kapısındaki grev ve yaşanan üzücü olaylar nedeniyle gerçekleşemeyeceğini tüm müziksever ve bilet sahiplerine bildirmekten dolayı üzüntülerimizi bildirmek isteriz.

Bulgaristan tarafında gerçekleştirilen yol kapama eylemi, Depeche Mode prodüksiyon tırlarının Türkiye'ye geçişine izin vermemiş ve konserin gerçekleşememesine yol açmıştır.Depeche Mode ve Purple Concerts yetkilileri şu an, konseri ileri bir tarihe yeniden programlamak için çalışmaktadır.

Bilet almış tüm müzikseverlerden biletlerini saklamalarını, Depeche Mode ve Purple Concerts tarafından yapılacak açıklamaları takip etmelerini, bir sonraki konser tarihinin açıklanmasını beklemelerini rica ederiz.

Gümrük sorunları konserleri vuruyor

Geçtiğmiz Ekim ayında gerçekleşmesi beklenen 'Kreator', 'Morbid Angel', 'Nile' ve 'Fueled by' Fire konserlerinin de iptal edildiği duyurulmuş, iptal gerekçesi olarak Yunan gümrüğünde yaşanan 'lojistik sorunlar' gösterilmişti.