Depresyona girme nedenim oyunculardan beklenen sonsuz istekler...

Depresyona girme nedenim oyunculardan beklenen sonsuz istekler...
Depresyona girme nedenim oyunculardan beklenen sonsuz istekler...
Hollywood yıldızı Kirsten Dunst insanların saçma beklentilerinden dolayı depresyon tedavisi gördüğünü açıkladı. Dunst, bir oyuncunun hem çok güçlü, hem de çok duygusal olmasının beklenmesini adil bulmadığını söylüyor...

RADİKAL - Üç yaşında modelliğe, altı yaşında da oyunculuğa başlayarak hayatının büyük bir kısmını Hollywood’da çalışarak geçirdi. Şimdi 33 yaşında olan Kristen Dunst, Town&Country dergisinin eylül sayısı için verdiği söyleşide oyunculuk başarısı ve geçirdiği zor günlerden bahsetti.
2008’de gördüğü rehabilitasyon tedavisiyle ilgili konuşan Dunst, depresyona girmesinin sebebini insanların oyunculardan saçma beklentileri olarak açıkladı. 27 yaşındayken depresyonda olduğu için Utah’daki Cirque Lodge tedavi merkezine gönüllü olarak giden Dunst hakkında alkol ve uyuşturucu bağımlılığı dedikoduları çıkmıştı.
“Bir oyuncunun toplum içinde çok iyi konuşmasının, eleştirilere karşı ayakta duracak kadar güçlü ama aynı zamanda işini yapması içinde çok duyarlı ve duygularıyla yaşayan biri olmasının beklenmesi hiç adil değil” diyen Dunst ekledi: “Tek yapabileceğiniz kendiniz olmak, sadece kimsen o”. T&C’ye kapak olan oyuncu, bütün bu zorlukların üstünden annesi Inez ve üç buçuk yıldır birlikte olduğu sevgilisi Garrett Hedlund’un desteği ve sevgisi sayesinde geldiğini söylüyor.
Dunst, sinema dünyasına girişini Woody Allen’ın New York üçlemesi ile 1983’te yapmış ve 1994’te Brad Pitt’le oynadığı 'Vampirle Görüşme' filmiyle başarıyı yakalamıştı. 'Midnight Special' ve 'Woodshock' ile beyazperdeye geri dönecek olan ünlü oyuncu, rol aldığı 30’dan fazla filmden en akılda kalanlar arasında 'Marie Antoinette' (üstte) ve 'Spider-Man' var. (The Daily Mail)