Derviş Zaim'den tişörtlü Emek protestosu

Derviş Zaim'den tişörtlü Emek protestosu
Derviş Zaim'den tişörtlü Emek protestosu
Derviş Zaim'in son filmi 'Devir'in İstanbul Film Festivali kapsamında yarın saat 16.00'da Atlas'ta yapılacak gösterimi öncesi tüm izleyicilere ve konuklara üzerinde "Devir'i Emek'te izlemek istiyoruz" yazan özel tişört dağıtılacak.

Tarihi Emek Sineması’nın yıkımına karşı yapılan eylemlere yönetmen Derviş Zaim de ilginç bir protestoyla destek veriyor. Derviş Zaim’in son filmi ‘Devir’in İstanbul Film Festivali kapsamında yarın saat 16.00’da Atlas’ta yapılacak gösterimi öncesi tüm izleyicilere ve konuklara üzerinde “Devir’i Emek’te izlemek istiyoruz” yazan özel tişört dağıtılacak.
Doğa ve insan ilişkisi üzerine odaklanan ‘Devir’, festivalin ulusal yarışma bölümünde yer alıyor. ‘Devir’in çekimleri yaklaşık sekiz aylık bir sürede senenin değişik zaman dilimlerinde Burdur’a bağlı Hasanpaşa köyünde ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Çekimlerde Hasanpaşa köyünde tanıdığı çobanlara oyuncu olarak yer veren Zaim, bu filminde daha önceki filmlerinden farklı olarak profesyonel oyuncu kadrosu ile çalışmamayı tercih etti.