'Derya'lar karışınca...

'Derya'lar karışınca...
'Derya'lar karışınca...

Derya Durmuşlar (solda) ve Derya Büyükuncu.

Survivor Yunanistan yarışmasının birincisi Derya Durmuşlar önceki gece Çanakkale Gelibolu'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Sabah gazetesi internet servisinin haberi 'Derya Büyükuncu kazada öldü' başlığıyla duyurması ise Twitter'ı karıştırdı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Twitter kullanıcıları, son Survivor yarışmasına katılan milli yüzücü Derya Büyükuncu’nun ‘ölüm’ haberini birbirleriyle paylaşırken, hayatını kaybedenin Derya Büyükuncu değil, eski Survivor birincisi Derya Durmuşlar olduğu kısa sürede anlaşıldı. Bunun üzerine Sabah Gazetesi haberi sitesinden kaldırdı. Karışıklık Twitter’da ise günün konusu oldu. Y Sabah Gazetesi’ne tepkiler çığ gibi yağdı. Derya Büyükuncu da Twitter’da verdiği mesajda kendisinin iyi olduğunu ve Derya Durmuşlar’a üzüldüğünü ifade ederek yakınlarına başsağlığı diledi. Sabah internet sitesi ise yaptığı açıklamada: “Haber elimize ilk ulaştığında Derya Durmuşlar’ın adının Derya Büyükuncu olarak bildirilmesi nedeniyle verdiğimiz manşetten ötürü özür dileriz” dedi.
Önce Defne, sonra Derya!
Derya Büyükuncu, hayranlarını şu mesajla sakinleştirdi:
@deryabuyukuncu: Arkadaslar ben iyiyim. Mesajlariniz,sevginiz icin tesekkur ederim.Duyarli ve arastirmaci olmayan sozde gazetecilerin buyuk hatasi bu haber. Derya Durmuslar’a Allah’tan rahmet, ailesine sabir diliyorum. Cok uzuldum:(
Twitter’dan tepkiler:
@melihbayramdede: “Survivor birincisi Derya öldü” haberini herkes Derya Büyükuncu öldü algıladı. Hala aynı manşet sitelerde duruyor. Ayıp!
@melikekarakartal: Sabah’ın vefat eden Derya’yı D.Büyükuncu sanıp haber girmesi büyük ayıp.
@arzumuzun: İnternet gazeteciliği copy-paste üzerinden işler. isteyenle deneyini bile yapmaya hazırım.
@Carkci: Derya ölmüş!!! Acunun laneti !! Önce defne sonra derya.