Dev kadroyla 'Thriller' dansı

Dev kadroyla 'Thriller' dansı
Dev kadroyla 'Thriller' dansı

Etkinliğe katılan hayranlar, Thriller klibindeki havaya uygun olarak ?zombi? olmuşlardı. 12 bin 937 kişinin yer aldığı dans Rekorlar Kitabı?na girebilir. FOTOĞRAFLAR: REUTERS

MEKSİKO - Meksika’nın başkenti Mexico City’de 12 bin 937 dansçı, Michael Jackson’ın ‘Thriller’ şarkısı eşliğinde dans ederek, şarkının klibindeki koreografiyi sergiledi. Yetkililer, 12 bin 937 kişinin Devrim Anıtı önündeki meydanda yapılan bu koreografiye katılmak için kaydolduğunu ve koreografinin 40-50 bin kişi tarafından izlendiğini söyledi. Micheal Jackson hayranlarının dans gösterisi 11.5 dakika sürdü. Meksikalı organizatörler, iki ay önce 51 yaşında ölen Michael Jackson’ın doğum gününde yapılan bu koreografiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi umuyor.
‘Thriller’ eşliğinde en çok sayıda kişinin dans etme rekoru 242 dansçıyla ABD’ye ait. Jackson’ın doğum gününde başka kentlerde de benzeri dans gösterileri düzenlendi, Barcelona’da 697, Londra’da 1600 kişi ‘Thriller’ ile dans etti. Öte yandan Jackson’ın ölümünden sorumlu tutulan Dr Conrad Murray, pop yıldızının kendi kendisini öldürdüğünü, uyuması için hazırladığı propofol adlı ilacın dozunu kendisinin artırdığını söyledi. Doktor, “Onu ben de çok severdim ve ölümünden sorumlu tutulmam çok üzücüydü ama ben böyle bir şey yapmadım” dedi. (aa, The Daily Telegraph)