'Devam'ı çok yakında

'Devam'ı çok yakında
'Devam'ı çok yakında
Hollywood'un 'gişe garantili' filmlerin devam filmlerini çekme geleneği bu yıl da devam edecek. Geçen yıllarda izleme fırsatı bulduğumuz bir çok yapım bu yıl içinde 'yeni versiyonu'yla sinemalara konuk olacak.

ZOR ÖLÜM
Bunlardan ilki 23 yıllık bir tarihe sahip olan ‘Zor Ölüm’ serisinin son filmi ‘Ölmek İçin Güzel Bir Gün.’ 1988’de başlayan ve başrol oyuncusu Bruce Willis’i John McClane karakteriyle hafızalara kazıyan Zor Ölüm (Die Hard) serisinin son halkası ‘Zor Ölüm-Ölmek İçin Güzel Bir Gün’, 14 Şubat’ta vizyonda. Filmde Willis’e Jai Courtney, Cole Hauser, Sebastian Koch eşlik ediyor.

UZAY YOLU
Gene Roddenberry tarafından kurgulanan ve ilk yolculuğuna 1966’da çıkan, 6 kez dizi, 11 kez sinema filmi, yüzlerce kez roman, video oyunu ve hikâye olarak yayımlanan ‘Uzay Yolu/Star Trek’, ‘Bilinmeze Doğru Star Trek’ ile yeniden bir maceraya çıkacak. Yönetmenliğini J.J. Abrams’ın gerçekleştirdiği filmde Chris Pine, Zachary Quinto ve Zoe Saldana rol alıyor. 7 Haziran’da vizyonda.

WOLVERİNE
1982’de dört bölüm halinde yayınlanan çizgi romandan uyarlanan ‘Wolverine’, ‘X-Men’ serisinden bağımsızlığını ilan etmişe benziyor. Sinemaseverler beyaz perdede yine Wolverine rolünde Hugh Jackman’ı görecek. Jackman’a Will Yun Lee ve Tao Okamoto’nun eşlik edeceği yapımın yönetmenliğini James Mangold yapıyor. 26 Temmuz’da vizyona girecek üç boyutlu aksiyon bilim kurgu film bu bölümde Japonya’da geçiyor. Gerçek aşkı Mariko Yashida’yı bulmak için Japonya’ya gide Wolverine serinin bu bölümünde samuraylarla savaşıyor.

RED 2
2010 tarihli ve yönetmenliğini Robert Schwentke’nin üstlendiği ‘Red’ filminin devamı ‘Red 2’nin kadrosunda Bruce Willis ve Mary-Louise Parker’a Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones ve John Malkovich gibi yıldız isimler eşlik ediyor. Yönetmenliğini Dean Parisot’ın üstlendiği filmin senaryosu ise bu sefer Erich Hoeber ve Jon Hoeber ikilisine ait. Emekli CIA ajanlarının Avrupa ’daki düşman avının süreceği aksiyon komedi filmi 2 Ağustos’ta seyirciyle buluşacak.

ŞİRİNLER 2
İlki büyük ilgi gören ‘Şirinler’in devam filmi de 1 Ağustos’ta vizyonda. Raja Gosnell’in yönetmenliğini yaptığı, Ağustos’ta minik seyirciyle buluşması beklenen filmin konusu ise şöyle:Şirinler’in başının belası olan kötü kalpli büyücü Gargamel, Naughties (Yaramazlar) adlı Şirinlere benzer bir grup yaratık imal eder. Yine tek amacıkendisini çok güçlü yapacak Şirin özüne ulaşmaktır. Fakat yapay değil, ancak gerçek bir Şirin’in özünün işine yarayacağını fark eder. Dahası Şirine bu kötü kalpli yaratıkları gerçek şirinlere döndürmeyi başaran kimsenin bilmediği bir büyü bilmektedir. Gargamel bunu öğrenince hemen Şirine’nin peşine düşer ve onu Paris’e kaçırır. ‘Şirinler’ hayranlarına bir de müjde verelin üçüncü film de yolda.

HOBBİT: THE DESOLATİON OF SMAUG
İlkini geçen Aralık ayında izlediğimiz serinin ikinci filmi 13 Aralık’da vizyonda. Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan üç filmlik Hobbit macerasının ikinci filmi olan ‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’, Misty Dağları’ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor.