Devlerin buluşmasında küfür kriz çıkardı

Devlerin buluşmasında küfür kriz çıkardı
Devlerin buluşmasında küfür kriz çıkardı

Emel Sayın (en solda), Muazzez Abacı (ortada), Seçil Heper ve maestro Selçuk Tekay (arkada).

Emel Sayın, Muazzez Abacı ve Seçil Heper'in konserinde olay çıktı. Orkestranın yanlış nota basmasına kızan Abacı, kuliste şef Selçuk Tekay'a küfür edince ünlü meastro konseri terk etti


İSTANBUL - Türk Sanat Müziği'nin üç dev ismi Muazzez Abacı, Emel Sayın ve Seçil Heper'in cumartesi akşamı Maslak TİM'de verdiği konserde ilginç olaylar yaşandı.
Gazino dünyasının hareketli olduğu dönemlerde birbirleriyle tatlı bir rekabet içinde olan üç büyük sanatçı Muazzez Abacı, Emel Sayın ve Seçil Heper, bu kez birlikte aynı sahneyi paylaştı. Müzik hayatlarına ilk kez Ankara Radyosu’nda adım atan Türk Sanat Müziği’nin yaşayan üç büyük ismi, "Devlerin Büyük Buluşması" adı altında gerçekleşen konserde sahne aldı. Akşam gazetesinin haberine göre yaklaşık 1000 müzikseverin izlediği konserde orkestranın hatası ortalığı karıştırdı. Abacı'nın solosu sırasında sazlar, yanlış nota basınca ünlü sanatçı çıldırdı.
Verilen arada hışımla orkestrayı yöneten Selçuk Tekay'ın yanına giden Abacı, 'Siz nasıl böyle bir yanlış yaparsınız' diyerek bağırdı. Hızını alamayan şarkıcı, Tekay'a ağır bir küfür savurdu. Bu gelişme üzerine Selçuk Tekay konser alanını terk etti. Çabalara rağmen maestro dönmeyince konserin ikinci yarısı kısa sürdü.
Yaşanan kavgayı doğrulayan Seçil Heper, 'Profesyonel bir kemancının, sahneyi terk etmemesi gerekirdi. Bu hareketiyle Selçuk Bey profesyonel olmadığını gösterdi. Konser günü ablam yoğun bakımda olmasına rağmen programa katıldım. Selçuk Bey'in hareketini halk da anlamadı' diye konuştu.