Dice Kayek'ten eski zamanlar şıklığına saygı duruşu

Dice Kayek'ten eski zamanlar şıklığına saygı duruşu
Dice Kayek'ten eski zamanlar şıklığına saygı duruşu
Moda tasarımcısı kardeşler Ece ve Ayşe Ege'nin markası Dice Kayek, 5-9 Temmuz tarihleri arasında Paris Haute Couture Sonbahar-Kış 2015 Moda Haftası kapsamında üçüncü couture koleksiyonunu görücüye çıkaracak.

Koleksiyon 6 Temmuz Pazartesi, Louvre Sarayı'ndaki Fransa 'nın önemli tasarım müzelerinden 'Musée des Arts Décoratifs'te sunulacak. 'Nocturne 54' adlı koleksiyon, eski zamanlardaki şıklığa olan özlemi tasarıma döküyor. 
İlhamını 1970'lerin sonu, 1980'lerin başındaki eğlenceli ve çılgın sanat dünyasının şaşalı ve elegan yaşam tarzı ile birleşiminden alan 'Nocturne 54', ismini Norveçli kompozitor Edvard Grieg'in 'Nocturne' başlıklı 54 numaralı piyano sonatından alıyor. Moda, sanat, müzik, sinema ve edebiyat dünyasının göz çarpıcı, aynı zamanda da çaba gerektirmeyen şıklığı tasarım, işleme ve el becerisi ile 27 parçadan oluşan Couture koleksiyonuna yansıyor.
Couture koleksiyonlarının en önemli kurallarından olan el işçiliği hemen hemen tüm parçalarda kullanılıyor. Koleksiyonda yer alan giysilerde, katlama, drape, pilise, işleme ve kırma gibi elde yapılan couture teknikleri kullanılıyor. Her tasarımcı yeteneklerini ve Couture becerilerini bu hafta boyunca sergiliyor.
Basquiat, Warhol, Hockney ve Lichtenstein gibi sanatçıların yaşam ve işlerinden de esinlenilen koleksiyonun özünü erkek smokinlerinden ilham alan takımlar, sofistike işlemeli elbiseler ve kristallerle bezenmiş ayakkabılar oluşturuyor. Defiledeki kıyafet ve ayakkabıların en çarpıcı detayları ise Swarovski'nin özel kesim kristallerinden oluşuyor. (DHA) 


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Fransa

  ,

  sanat

  ,

  tasarım

  ,

  Müzik

  ,

  Edebiyat

  ,

  Erkek

  ,

  Yaşam

  ,

  Moda

  ,

  piyano