Digitürk hâlâ sessiz

Digiturk'ün iki Moviemax'i birleştirme uygulaması tüm hızıyla sürüyor.

Digiturk'ün iki Moviemax'i birleştirme uygulaması tüm hızıyla sürüyor. Bayramda da film yoğunluğu denerek tek bir kanalda yayınlanan filmleri ve tekrarları pazarlanıyor. Ama bu konuda giderek bir toplu tepki oluşacağa da benziyor.
Mesela Ek$i Sozluk'te Moviemax maddesini arattığınızda colplay isimli yazardan şu yorumu okumak mümkün: "Ne yazık ki günden güne film kalitesini düşüren ve CINE5'in yolundan giderek kalitesiz, isimsiz filmleri tıkıştırmaya başlayan dijital sinema kanalı."
Digiturk, aynı paraya daha az kanal sunmanın yolunu buldu ya, hiç gocunmadan yoluna devam ediyor. Ve verdiğimiz tepkilere hiçbir açıklama gelmiyor. Sadece Digiturk bünyesinde bulunan bazı insanların attıkları isimsiz mailler dışında.
Çok yakında Moviemax için bir kampanya başlatılıp ortak bir sesin duyulayacağını hissediyoruz. Nitekim, şimdiden haftalar öncesinde sessizce başladığımız ufak çaplı kampanyamıza destek Aktüel dergisinden geldi. Aktüel de aynı paraya yenilik diye iki kanalın birleştirilmesine tepki gösterdi. Okurlarımız ise bu mücadelede bizi yalnız bırakmayacaklarını günden güne bildiriyorlar. Arkamızda sağlam bir destek var yani!
Digiturk hâlâ sessiz ve hiçbir adım atmamakta kararlı. Moviemax ise günden güne düşen performansıyla kalmayı tercih edip abone kaybedecek, ya da eskisi gibi iyi işler çıkarmaya devam edecek.