Dijital teknoloji sinemanın felaketi

Dijital teknoloji sinemanın felaketi
Dijital teknoloji sinemanın felaketi
Otar Iosseliani: Bobin film büyük bir icattır

Cannes, Venedik ve Berlin gibi pek çok festivalde ödül alan başarılı yönetmen Otar Iosseliani, son filmi 'İşe Yaramaz /Chantrapas’ ile konuk olduğu 1. Malatya UluslararasýıFilm Festivali’nde, Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldı.

Ünlü yönetmene ödülü, Malatya Valisi Ulvi Saran tarafından, Avþar Sineması’nda gerçekleştirilen gala öncesinde verildi. Ödülünü alan ünlü yönetmen, ödülü hak etmediğine inandığını söyleyerek başladığı konuşmasında, aslındaa tembel bir insan olduğunu ve haayatının büyük bölümünü sinemadan hiç anlamayan insanlarla geçirdiğini belirtti.

Malatya’da bakırcılar pazarını gezdiğini ifade eden Otar Iosseliani, “Bu kentte çalışan insanların olduğunu görmek beni mutlu etti” dedi. Yaptığı esprili konuşmasıyla salondakileri güldüren Iosseliani, bobin filmin büyük bir icat olduðunu belirterek, “Dijital teknolojinin büyük bir buluş olduğunu söylüyorlar. Tabii her şeyin bir tuşla yok olabileceğini söylemiyorlar. Fransa ’da da artık tamamen dijital teknoloji kullanılıyor. Dijital teknoloji sinemanın felaketidir” dedi.


    ETİKETLER:

    Fransa

    ,

    Malatya