Dilinin değeri 10 milyon sterlin

Dilinin değeri 10 milyon sterlin
Dilinin değeri 10 milyon sterlin
İtalyan gurme Gennaro Pelliccia'nın dili 10 milyon sterline sigortalandı

ROMA - İngiltere’de çalışan İtalyan gurme Gennaro Pelliccia’nın dili, rekor düzeyde bir rakam olan 10 milyon sterline (yaklaşık 25 milyon TL) sigortalandı. Pelliccia’nın bu rakamla meslektaşlarını sollamış olduğu belirtildi.
İtalyan basınındaki haberlerde, İngiltere’de "Costa Coffee’s" adlı kafeterya zincirinde kahve denetçisi olarak çalışan Pelliccia’nın dilinin Lloyd sigorta şirketi tarafından sigortalandığı kaydedildi.
Yıllık cirosu 216 milyon Avro olan zincirde çalışan Pelliccia, "Benim mesleğimde, dildeki tat alma hücreleri hayati önem taşıyor. 18 yıllık deneyim, bana binlerce tadı ayırt etmeyi öğretti. Tat alma yeteneğim sayesinde, en ufak kusurları da ayırt ederek, Costa kahvesine kalite güvencesi sağlıyorum" dedi.
Lloyd sigorta şirketi 1993 yılında, mutfak eleştirmeni Egon Ronay’ın dilini 250 bin sterline sigortalamıştı. Ancak Pelliccia, "Heykeltıraş için el ne kadar önemli ise benim için de dil o kadar önemli" demiş olan Ronay için yapılan sigorta bedelini kırka katlamış oldu. (aa)