'Dişi Manço' Hadise Japonya seferinde...

'Dişi Manço' Hadise Japonya seferinde...
'Dişi Manço' Hadise Japonya seferinde...

Hadise?yi önceki akşam konser verdiği doğum yeri olan Belçika?nın Mol kentinde yüzlerce kişi izledi. FOTOĞRAF: MEHMET ÖZDEMİR / AA

BRÜKSEL - Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu yıl Türkiye’yi temsil eden Hadise, çeşitli etkinliklere katılmak üzere dün Japonya’ya gitti. Japonya’da internetten indirilen şarkılar sıralamasında ‘Düm Tek Tek’in 7. sıraya yükselmesi üzerine EMI plak şirketi tarafından davet edildiğini belirten Hadise, Fuji televizyon kanalında yaklaşık 100 gazeteci ve 400 işadamı önünde programa çıkacağını açıkladı. Programda İngilizce albümünden sekiz parça sunacak olan şarkıcıya, ‘Düm Tek Tek’i söylerken göbek dansı yapan Japonlar eşlik edecek.
Tokyo’da çeşitli radyo istasyonlarının röportajlarınakatılacağını, yüksek tirajlı iki dergi için fotoğraf çekimleri ve söyleşiler yapacağını anlatan Hadise, Japonya’nın Avrupa dışında sanatçı olarak gideceği ilk ülke olduğunu, Japonların kendisine yoğun ilgi gösterdiğini, Barış Manço’ya özel bir hayranlık duyan halkın kendisini de ‘dişi Manço’ olarak gördüğünü söyledi. Kendisi için ‘önemli bir sayfa’ olan Eurovision sayfasını kapattığını belirten Hadise, “Japonya benim için dünyaya açılan yeni bir kapı olabilir” diye konuştu. (aa)