diskotek

Ece Dorsay'ın kimin kızı olduğu önemli değil.

Ece Dorsay
Kum Saati
Universal

Ece Dorsay'ın kimin kızı olduğu önemli değil. O yüzden bu konuya girip ismini gölgelemeyelim. Kendisi taze bir pop/rock solisti adayı olarak karşımızda ilk albümü Kum Saati'yle. Rock müziğin Türkiye'deki müstesna ismi Murat Çekem (Mercury'yi ve Ortaköy Sis'i hatırlayanlar vardır) gitar ve vokallerde destek oluyor. Türkçe farklı bir şey arayanlar mutlaka dinlemeli. Temenni: Umarız gelecek albümde vokal yorumları daha özgün olur. Şarkıların birer nakaratı olur. Son olarak; Ece 22 yaşında ve 'Ah çocukluğum,
nerde şimdi!' tarzında sözleriyle 'gerçek' olmanın uzağına düşüyor, biraz zorluyor sanki, ne dersiniz...
We Were Soldiers
Soundtrack
Columbia

Dün vizyona giren Mel Gibson'ın başrolünü oynadığı We Were Soldiers / Bir Zamanlar Askerdik'in soundtrack albümü. 14 şarkıdan oluşuyor ve filmin konusu itibarıyla bize askerlikten ve Vietnam'da başımıza (yani Amerikalıların) gelenlerden söz ediyor. Yakın tarihin hemen tüm savaşlarına atlayan ve birçoğunu bizzat yöneten ABD'nin, savaşın ne kadar kötü bir şey olduğuna inanmamızı sağlamak üzere bestelenmiş şarkılarıyla bir araya gelen sanatçıları arasında Johnny Cash, Dave Matthews, Train, India.
Arie gibi isimler var. Parçalar özenle hazırlanmış, prodüksiyon kaliteli, ancak bir arada soundtrack olarak hoşa gider mi bilemiyoruz. Filmi beğenen kaçırmasın.
Bad Religion
Punk Rock Songs
Epic

Heavy metal, hard rock, punk seviyorsanız Bad Religion'ı da tanıyorsunuz zaten. 80'lerden bu güne çizgisini değiştirmeden gelen grup, albümde daha çok 90'lı yıllara ait parçalarını (The Epic Songs) bir araya getiriyor. Meşhur Punk Rock Song İngilizce ve Almanca versiyonlarıyla albümün öne çıkanlarından. Stranger Then Fiction ve konser kaydıyla yer alan We're Only Gonna Die, A Walk ve pek çok baba parça art arda harika bir sıralama izliyor. 25 parçalık
albüm sıkı rock dinlemek isteyenler için kesin tatmin. Rock'ın alternatif kanadında kendine özgü bir çizgide yürüyen Bad Religion'ın, Punk Rock Songs'u son dönemde yayınlanan en başarılı 'best of' olmaya aday.