diskotek

Amsterdam'ın gözde mekanı Supperclub gururla sunuyor.

Supperclub Presents: Lounge 3
United/Yeni Dünya
Amsterdam'ın gözde mekanı Supperclub gururla sunuyor. Hem de üçüncü kez. Cafe Del Mar'ı Buddhabar'ı, Maxim's'i, Man Ray'i derken tanıtım sırası şimdi de Supperclub'da. İki CD'lik albüm, la salle neige (kar salonu) isimli ilk CD'de chill out, le bar rouge (kırmızı bar) isimli diğerindeyse funky house tarzında düzgün birer toplama içeriyor.
Neon Heights'ın Sweet Bird'ü, Serge Gainsbourg ve Jane Birkin'in Je T'aime, Moi Non Plus'sü (Dzihan & Kamien remix) tadından yenmiyor. Başarılı Savannah ve Groove Cartel'i takibe almakta fayda var. Supperclub'ın cool ambiansını merak edenlere...
Brian Ferry
Frantic
Virgin

70'li yılların pop ve glam çizgiside Roxy Music ile başlayan müzik yaşamı, 1973'te çıkardığı ilk solo albümü These Foolish Things ile farklı bir döneme giren Bryan Ferry'nin 1999 yılındaki As Time Goes By'ın ardından yayınladığı 2002 albümü. Frantic Ferry'nin üzerinden asla çıkmayan 80'ler kokusunu devam ettiriyor, ama onun eklektik yanını da her zaman koruyor. Albümde Bob Dylan'ın Don't Think Twice It's Alright'ının Ferry'cesini bulabilirsiniz. Katkısı bulunan isimler arasında Dave Stewart'tan başka gitarda Radiohead'den Jonny Greenwood, basta Marcus Miller var. Ferry'nin diğer solo albümlerinin yanına gururla koyabilirsiniz.
The Calling
Camino Palmero
BMG

The Calling Los Angeles'tan sesini duyurmaya çalışan yeni bir grup. Camino Palmero çıkış albümleri. Prodüktörler pop müzik piyasasındaki taleplerin çeşitlendiğine kanaat getirmiş olacaklar ki The Calling beş kişilik bir boy band görünümünde ama rock band konumunda karşımıza çıkıyor. 90'ların başı itibarıyla kaldırılıp atılan pop rock tarzına temkinli bir dönüşü temsil ediyorlar.
Albümden çıkan ilk single Wherever You Will Go'yu bir yerlerde duymuş olabilirsiniz. Albüm, özenli bir çalışma olmasına rağmen yavan klişelere bulaşmadan edemiyor. Büyük heyecanla karşılanmasa da düzgün bir pop rock albümü diyebiliriz gönül rahatlığıyla.