diskotek

Caz etkileri taşıyan uçuk kaçık bir trip hop albümü, Ian Simmonds ya da namı diğer Juryman'in 2002 albümü Escape to Where. Akustik caz sound'u (tabiri caizse tahta sesi), trip hop'ın büyülü efektleri ve tabloyu derleyip toplayan vokaller.

Juryman
Escape to Where
SSR ***

Caz etkileri taşıyan uçuk kaçık bir trip hop albümü, Ian Simmonds ya da namı diğer Juryman'in 2002 albümü Escape to Where. Akustik caz sound'u (tabiri caizse tahta sesi), trip hop'ın büyülü efektleri ve tabloyu derleyip toplayan vokaller. Peki Ian Simmonds kim diyeceksiniz. Belçikalı Simmonds başta ambient olmak üzere elektronik müziğin pek çok dalıyla uğraşmış. İlk grubu The Sandals isimli bir acid jazz girişimi. Leftfield dahil pek çok grubun prodüktörlüğünü de yapan Simmonds 90'ların sonu itibarıyla Juryman olarak yalnız çalışıyor. Urban Species, Massive Attack çizgisini benimseyenleri memnun edebilir.Mich Gerber

The Endless String
Okular **

Küçük Mich keman eğitimi almaktadır. Ancak biraz büyüyünce büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Keman ona göre değildir. Kendini tiyatroya, görsel sanatlara verir. Neden sonra kontrbas sevdasına kapılır ve Bern Konservatuvarı'nda beş yıl eğitim alır. Klasik eğitim almış ama aklı fikri avangard işlerde olan müzisyenlerin tamamı gibi o da kendi projesini yaratıp enstrümanıyla özgün bir sound oluşturma peşindedir vs. Şimdi Mich artık büyük ve dördüncü albümü piyasaya çıkmış durumda. Albüme gelince; Björk ve Imogen Heap'ten birer cover da var. Klasik/Avangard/Pop konseptini sindirenler için ilginç bir albüm olabilir. Gerber 27 Eylül'de Babylon'un konuğu olacak, bilginize.
***** Benzersiz **** Çok iyi *** Türü sevene ** Sıradan * Neden müzik?