diskotek

Bu hafta nedense dinlediğimiz bütün albümler bize Gus Gus'ı anımsatıyor. Ben Harris, Steve Smith ve Paul Harris Dirty Vegas'ı 2001'de kurmuşlar.

Dirty Vegas
Dirty Vegas
EMI ****

Bu hafta nedense dinlediğimiz bütün albümler bize Gus Gus'ı anımsatıyor. Ben Harris, Steve Smith ve Paul Harris Dirty Vegas'ı 2001'de kurmuşlar. Yani oldukça yeni bir girişim. Ne girişimi derseniz dans girişimi, club girişimi, müziği değiştireceğiz baba girişimi. Her neyse grubun ilk ve en büyük hiti Days Go By ile Gus Gus'ın Acid Milk'i neredeyse aynı parça. Sakın albümün kötü olduğunu düşünmeyin. Özellikle Lost Not Found, Alive dikkat çeken parçalar. İngiliz üçlü John Digweed, Pete Tong, Danny Tenaglia, Deep Dish gibi isimlerin setlerinde de çok popülerbir grup ama siz siz olun orijinalini tercih edin. Bir diğer not da albüm kapağıyla ilgili. Çok başarılı pop çizimler bulacaksınız. Dans ve elektronik müzik
dinliyorsanız mutlaka edinin..Tiziano Ferro
Perdono
N.I.S.A./ EMI ***

Sisqo'yu sever misiniz? Peki İtalyanca söyleseydi nasıl olurdu düşündünüz mü hiç? Düşnmenize gerek yok Tiziano Ferro alın. Bir zamanlar İtalya'dan çıkan en orijinal isim Jovanotti'ydi. L'ombelico del Mondo'yla ünlendi ama aslında albümde Muoviti'den Serenata Rap'e süper parçaları vardı. Hala dinlendiğinde değerinin kaybolmadığını anlıyor insan. Neyse yıllar sonra Tiziano Ferro var şimdi karşımızda. Hip hop funky albümü oldukça başarılı altyapılara sahip, sözler güzel müzik güzel. Tarzı beğenenler için oldukça iyi bir albüm. İtalya'da ve Avrupa'da süper satışlara ulaşan Ferro sokaklarda dolaşırken de bolca duyduğumuz (şu sıralar Beyoğlu marşı bile olabilir.) Perdono'suyla şu aralar çok gözde. Gözde şeylerle ilgilenmeyenler için söylüyorum, önyargısız dinleyin.


Beenie Man
Tropical Storm
Virgin ***

Reggea ya da hip hop takipçisiyseniz zaten Beenie Man ismini biliyorsunuz. Jamaika'da Kingston'da doğan Beenie Man (yani Moses Davis) Jamaika kökenli en önemli müzik adamı ve DJ'lerden biri. 1994'ten bu yana bir düzine kadar albüm imza atmış bir prodüktör DJ ve solist. Regeea ve hip hop'ı birleştiren tarzın öncülerinden de sayılabilir. Hatırlarsanız Shaggy'nin ilk ünlü olduğu dönemlerde Türkiye'de de popüler olan ragga (bizim de Ragga Oktay'ımız var ya hani) bizde de son zamanlarda reklamcıların filan pek rağbet ettiği bir tarz oldu. Uzun lafın kısası tarzı takip edenlerin alması gereken bir albüm. Ama yeni başlayanlar için Shaggy'yi tavsiye etmek lazım. Aslında Shaggy ile Beenie Man karşılaştırması klasik bir şans kader hikayesi ama bu başka bir yazının konusu. The Neptunes ve DJ Clue'nun prodüktör olarak katkıda bulunduğunu da belirtelim.
***** Benzersiz ****Çok iyi ***Türü sevene **Sıradan *Neden müzik?