Disney Bill Cosby büstünü kaldırdı

Disney Bill Cosby büstünü kaldırdı
Disney Bill Cosby büstünü kaldırdı
Bir dönem çocukların en sevdiği karakterlerden olan ABD'li aktör ve komedyen Bill Cosby'nin Florida'daki Disney Tema Parkı'nda bulunan büstü, Cosby'nin cinsel ilişkiye girmek istediği kadınlara uyuşturucu ilaç verdiğini itiraf etmesi üzerine kaldırıldı.

ABD 'li aktör ve komedyen Bill Cosby geçtiğimiz günlerde, kadınlara uyuşturucu ilaç vererek onlarla cinsel ilişkiye girdiği suçlamalarını kabul etmişti. Bir dönemin en gözde aile dizisi olan Cosby Ailesi'nin sevilen karakterinin itirafı üzerine harekete geçen Disney World yetkilileri, Florida'daki Disney Hollywood stüdyoları Tema Parkı'nda bulunan Bill Cosby Heykeli'ni kaldırdıklarını açıkladı. Lucille Ball, Dick Clark, Andy Griffith, Oprah Winfrey ve Walt Disney’in heykellerinin yanında bulunan heykel, Cosby’nin suçlamaları kabul ettikten hemen sonra park dışına taşındı.
Washington'da bulunan Ben's Chili Bowl adlı restorana da, binanın dış cephesinde bulunan Bill Cosby'li resmin kaldırılması yönünde çağrılar geldiği öğrenildi.
Öte yandan Washington'da bulunan Smithsonian Ulusal Afrika Sanatı Müzesi bir açıklama yayımlayarak, enstitüye Bill Cosby ve eşi Camille tarafından bağışlanan eserleri sergilemeye devam edeceklerini bildirdi. Müze yetkilileri söz konusu olayı kesinlikle tasvip etmediklerini ancak serginin eserlere dair olduğu, sahipleriyle alakası olmadığını vurguladı.

RA_1392514_RA]]