Disney gösterisi ilk defa çadırda yapılacak

Disney gösterisi ilk defa çadırda yapılacak
Disney gösterisi ilk defa çadırda yapılacak
Dünyanın sevilen çocuk ve aile gösterilerinden "Dizney Live!Mickey'in Müzik Festivali" gösterisi, dünyada ilk kez bir çadırda ve 3 dilde yapılacak.

ANTALYA - İstanbul Çocuk Tiyatrosu'nun (ICT) Türkiye turnesine çıkardığı Mickey Mouse ve arkadaşları Minnie, Donald, Goofy, Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Disney/Pixar'dan "Oyuncak Hikayesi"nin yıldızlarının da aralarında bulunduğu 25'ten fazla Disney kahramanının sahne alacağı gösteri için Antalya Akvaryum'un yanındaki alana bin 100 kişilik dev çadır kuruldu. Dev bir sahnenin de yer alacağı çadırın yapımı tamamlanma aşamasına geldi.

İstanbul Çocuk Tiyatrosu Pazarlama ve Satış Direktörü Selen Tamer Lakay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gösterinin Disney'in en çok izlenen ve beğenilen canlı sahne şovlarından olduğunu söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Antalyalılarla buluşacaklarını anlatan Lakay, eylül ayı sonuna kadar Antalya'da kalacaklarını ifade etti.

Antalyalılara yönelik Türkçe, turistlere yönelik de İngilizce ve Rusça gösteriler yapacaklarını kaydeden Lakay, "Burada olduğumuz süre sonunda 150 bin kişinin gösteriyi izleyeceğini tahmin ediyoruz. Gösteri, dünyada ilk kez bir çadırda düzenlenecek. Normalde Disney'in bu konuda katı kuralları var. Standartlarından ödün vermiyorlar ancak biz çadır projesini çok detaylı ve güzel yaptık. Disney yetkililerinden izin aldık. Gösteri ayrıca dünyada ilk defa aynı yerde 3 farklı dilde yapılacak. Disney, Antalya'da ilkleri yaşayacak" dedi.

Antalya'ya gelen turistlere alternatif bir destinasyon oluşturmak istediklerini dile getiren Lakay, amaçlarının kente gelen turistleri otellerinden çıkartıp Disney kahramanlarıyla buluşturmak olduğuna dikkati çekti.

Lakay, gösteride Disney kahramanlarının Beyonce, Black Eyed Peas, Baha Men gibi yabancı sanatçıların yanı sıra bir Sezen Aksu klasiği olan Kenan Doğulu'nun seslendirdiği "Çakkıdı" parçasıyla da dans edeceklerini kaydetti. (aa)