Disneyland'da da yasaklandı!

Disneyland'da da yasaklandı!
Disneyland'da da yasaklandı!
Disney şirketi, çizgi film temalı eğlence parklarında selfie çubuğunu güvenlik gerekçesiyle yasakladı.

BBC Türkçe'nin haberine göre parklardaki araçlara binerken selfie çubuğuna zaten izin verilmiyordu ancak artık ziyaretçilerden gelirken selfie çubuğu getirmemeleri istenecek. Yasak gelecek hafta ABD 'deki Disney parklarında uygulamaya girecek. Paris ve Hong Kong da bunu izleyecek. Disney sözcüsü çubukların hem ziyaretçiler hem de park çalışanları için tehlike oluşturmasından kaygı duyulduğunu açıkladı.
Çubukların fotoğraf çekmek için uzatıldığında insanlara çarpıp yaralanmalara yol açabileceği düşünülüyor. Selfie çubuklarının uzun bölümünün eğlence parklarındaki araçların dışına sarkıp, aracın mekanizmasına değme olasılığı da bir güvenlik riski olarak değerlendiriliyor.

Selfie çubuğu bir müzede daha yasaklandı

Fransa'daki Versay Sarayı, New York'taki MoMA, İngiltere 'de bazı futbol kulüpleri, Londra'daki National Gallery müzesi ve Wimbledon'daki tenis kulübü de ziyaretçileri yaralayabileceği ya da rahatsız edebileceği gerekçesiyle selfie çubuklarını yasaklamışlardı. Amerikan Apple firmasının bu ay başındaki yıllık ürün geliştirme toplantısında da selfie çubukları yasaklandı.(BBC Türkçe)