Diyet ne ayol dedirten ünlü ve başarılı kadınlar

Diyet ne ayol dedirten ünlü ve başarılı kadınlar
Diyet ne ayol dedirten ünlü ve başarılı kadınlar
Hollywood'un ünlü kadınları, bazen anlamsız yere 'şişman olmakla' suçlanıyor. Onlar ise aşırı zayıf ve sağlıksız görünmek yerine, yuvarlak hatlarıyla gurur duymaya devam ediyor.

Radikal.com.tr - Türklerin ‘kadının kalçalısı, yemeğin salçalısı’ sözü, bu ünlülerin de kulağına gitmiş olsa gerek. Medya onları sık sık “şişman, şekilsiz, sağlıksız” olmakla suçlasa da, onlar işlerinde bir numara olmayı ve kulaklarını bu sözlere tıkamayı sürdürüyor.

Siz ne dersiniz? Artık kadınların kilolarıyla uğraşmayı bırakıp, başarılarına odaklanmak lazım değil mi?

 

Kate Upton

İyi kızlar cennete, Kate Upton her yere… “Büyük beden manken” diye anılan Upton, aslında o kadar da aman aman kilolu biri değil. Yalnızca aşırı zayıf ve sağlıksız görünen mankenlere nazaran, biraz daha sağlıklı bir görüntü sergiliyor. 22 yaşındaki Amerikalı model ve oyuncu, 2011’de Sports Illustrated dergisinin mayo sayısına da kapak olmuştu. Ayrıca geçtiğimiz ay Kate Upton, yerçekimsiz ortamda çekim yapan ilk manken olarak da tarihe geçti. O da bir şey…

Kate Upton uzayda bikini giydi

Adele

“Sesine diyeceğim yok ama…” diye başlayan ve onun kilolu olduğunu söyleyen eleştirmenlerden hepimize gına geldi. 2012 yılında Chanel modaevinin ünlü modacısı Karl Lagerfeld onu kiloları yüzünden eleştirmiş, Adele’in cevabı da gecikmemişti. “Bay Lagerfeld’in podyumda yürüttüğü modellerin aksine, ben gerçek bir kadınım. Ben asla bir kapak kızı gibi görünmek istemem. Benim dış görünüşüm, kadınların büyük bir çoğunluğunu temsil ediyor ve ben bundan gurur duyuyorum.”

Christina Hendricks

Mad Men dizisiyle hayatımıza giren Hendricks, 2010 yılında Esquire okuyucuları tarafından dünyanın en seksi kadını seçilmişti. Bilin bakalım 38 yaşındaki yıldızın sırrı ne? Gençken mankenlik kariyeri için İtalya’ya giden Hendricks, o dönemde sürekli makarna yiyip kapuçino içmekten kilo aldığını söylüyor. Ancak bunun kendine güvenini yıkmadığını, aksine kalçalarının büyümesinin ona kendini iyi hissettirdiğini açıklıyor Hendricks. En büyük destek ise annesinden gelmiş! “Bana dış görünüşümle ilgili kötü hissetmememi, vücudumdan utanmamamı öğütledi,” diyor Hendricks. Böyle anne her kadının başına…

Jennifer Lawrence

“Birisi diyet kelimesini fısıldasa bile, içimden ona küfretmek geliyor” diyen Jennifer Lawrence, asla özel bir yemek programına uymadığını söylüyor. Diyet filan yapmamaya kararlı olduğunu, 'manken gibi görünmeye hiç meraklı olmadığını' her fırsatta dile getiriyor. Lawrence'a röportajlarında en sevdiği yiyeceğin ne olduğu sorulduğunda, sürekli abur cuburla beslendiğini belirtiyor. O kadar ki, patlamış mısır şeklindeki MTV Sinema Ödülü’nü aldığında yaptığı ilk yorum şu olmuştu: E ben bunu yiyemem!

Lena Dunham

Girls dizisinin yaratıcısı olan Lena Dunham, “Tamam pek de zayıf değilim ama, Detroit eyaletine oranla zayıf sayılırım” diyerek, fazla kilolarıyla dalga geçebilen bir özgüven bombası.

Dizide sürekli kıyafetlerini çıkardığı için yüzeysel bazı eleştirmen ve izleyenler tarafından eleştirilse de, senaryosunu yazdığı Girls dizisi çok kısa sürede pek çok kişi tarafından sevildi ve benimsendi. 3 sezonu geride bırakmış olan Girls dizisi, 1 Altın Küre dahil olmak üzere toplam 7 saygın ödül alırken, 22 kez de çeşitli ödüllere aday olarak gösterildi.

Kim Kardashian

Ermeni asıllı Amerikalı tv yıldızı Kardashian, hiçbir zaman öyle çok zayıf olmadı. Bir spor ayakkabsının reklam yüzü olduğunda ve fitness DVD’leri çıkardığında bile, fazla kiloları yüzünden eleştirilmeye devam ediyordu. Kardashian ise özgüveninden ödün vermedi ve 2011 yılında bloguna şu sözleri yazdı: Vücudum ve yuvarlak hatlarım beni gururlandırıyor. [Complex dergisinde yer alan] Fotoğraflarım üzerinde oynama yapılmadan kullanıldı. Sırf bir dergide çıktım diye mükemmel olduğum düşünülmemeli. Umarım yaşananlar, bunun anlaşılmasında yardımcı olur.”