Doğa Koleji yola Y&R ile devam edecek

Doğa Koleji yola Y&R ile devam edecek
Doğa Koleji yola Y&R ile devam edecek
Türkiye'nin genç eğitim kurumlarından Doğa Koleji, yeni dönemde reklam ajansı Y&R ile anlaştı.

Doğa Koleji Kurumsal İletişim Direktörü Esra Çabukcan “ Her şey; eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği, bir eğitim düşüyle başladı”  diyor.

Dünya standartlarında verdiği eğitim modelini yurt dışındaki ülkelere de ihraç eden Doğa Koleji  marka gücünü bir adım daha ileriye taşımak için  yeni stratejisini belirledi.

Doğa Koleji reklam stratejisini: ‘Yerel değerlere bağlı uluslararası vizyona sahip, global yeterlilikte eğitim görmeyi hedefleyen geleceğin liderlerini kendi ülkesinde yetiştirmek’ olarak belirledi.

2002 yılında, doğadan örnek alınarak geliştirilen dünyada benzeri olmayan ‘Doğa Konseptli Eğitim Modeli` ile ‘Bir Doğa Nesli Yetiştirmek` amacıyla Beykoz Kampüsü`nde atılan ilk adımdan bugüne 13 yıl geçti ve Doğa Koleji Türkiye genelinde, 104 kampüs ve 70.000 öğrenciye ulaştı.

Marka bebek adımlarını atarken işin başında yer alan Esra Çabukcan, bu başarıyı ‘mutluluk’ ilkesine bağlıyor. Doğa Koleji’nin reklam stratejisinde yeni bir döneme girdiğini belirten Çabukcan, Doğa Koleji olarak sektörde ses getiren reklam ve iletişim çalışmalarına imza attıklarını söyleyerek yeni dönemde markanın dünya standartlarının da üstüne çıkma hedefine vurgu yapacaklarını dile getirdi.  Çabukcan: ‘ Markamız artık olgunluk dönemine ulaştı. Kurulduğumuz günden bu yana duyurduğumuz bütün hedeflere başarı ile ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Sadece ülkemizde değil dünya arenasında yakaladığımız akademik ve sosyal başarılarla artık marka algımızı çok daha yukarıya çıkartıyoruz. Bu yüzdende iletişim ve reklam stratejimizi bu vizyonumuzla sentezleyeceğiz. Bu yolda gücünü kanıtlamış, çalışmaları ile Doğa Kolej’nin hızına ayak uydurabilecek, global perspektiften vizyonumuzla uyum içinde hareket edebilecek, birçok ödüle sahip reklam ajansı Y&R’ı partnerimiz olarak seçtik’ diyerek yeni reklam ajansını duyurdu.