Dolce&Gabbana: Eşcinselleri seviyoruz, bizi boykot etmeyin!

Dolce&Gabbana: Eşcinselleri seviyoruz, bizi boykot etmeyin!
Dolce&Gabbana: Eşcinselleri seviyoruz, bizi boykot etmeyin!

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana

Dolce&Gabbana markasının dünyaca ünlü tasarımcıları, eşcinsellerin çocuk sahibi olması hakkındaki sözlerinin yanlış anlaşıldığını, boykot edilmeyi hak etmediğini söyledi.

Dolce&Gabbana’nın yaratıcıları, kendileri de eşcinsel olan Stefano Gabbana ve Domenico Dolce geçen hafta İtalyan basınında yer alan bir söyleşilerinde eşcinsellerin çocuk sahibi olmasına sert sözlerle karşı çıkıp bu tip çocukların ‘sentetik’ olduğunu söylemişlerdi. Tasarımcıların bu sözleri sosyal medyadan tepki çekmiş, İngiliz şarkıcı Elton John başta olmak üzere pek çok ünlü markayı boykot çağrısı yapmıştı.

 

DOLCE AND GABBANA’DAN SAVUNMA

Öte yandan moda ikonları CNN’e verdikleri röportajda görüşlerinin kişisel olduğunu ve insanların özel hayatlarına saygı duyduklarını söyledi. Çarşamba günü verdikleri röportajda İtalyan tasarımcı Domenico Dolce, “Ben geleneksel aileye inanıyorum. Benim kültürümü farklı bir şeye dönüştürmeniz imkansız. Ama bu benim. Ben tüm kültürlere, tüm dünyaya saygı duyuyorum” dedi.

Öte yandan bir dönem beraber olan tasarımcılar, eşcinsellerin suni döllenme yoluyla çocuk sahibi olması konusunda farklı görüşlere sahipler. Markanın kurucularından Steffano Gabbana, bu prosedür yoluyla çocuk sahibi olmak isteyip istemediği sorulduğunda “Tabii. Benim karşıt bir görüşüm yok. Özgürlük dünyanın en güzel şeyi” cevabını verdi.

Sir Elton John'un Dolce&Gabbana'ya boykot çağrısı büyüyor

“EŞCİNSELLERİ SEVİYORUZ, BİZ DE EŞCİNSELİZ”

Gabbana, başta eşcinsel aileler olmak üzere tüm dünyadan tepki çeken sözlerinde kimseyi yargılamadığını, bu ailelere saldırma niyeti olmadığını belirtti. Gabbana, “Biz eşcinsel çiftleri seviyoruz. Biz de eşcinseliz. Eşcinsellerin çocukları evlat edinmesini seviyoruz. Her şeyi seviyoruz. Biz sadece kendi düşüncelerimizi ifade ettik” diye konuştu.

 

“ELTON JOHN’UN MÜZİĞİNİ SEVİYORUM”

Elton John’un boykot çağrısı üzerine Gabbana da Elton John’un boykot edilmesi çağrısında bulunmuş, ancak pek destek görememişti. Dolce ise, CNN’e verdiği röportajında John’un müziğini boykot etmeyeceğini, çünkü onun müziğini sevdiğini belirtti.

Markalarına yönelik boykot çağrısını “çağdışı” bulduğunu belirten Gabbana, “Bizi neden boykot ediyorlar? Onlar gibi düşünmediğimiz için mi? Bu doğru bir davranış değil. 2015’teyiz ve bu davranışlar ortaçağı hatırlatıyor. Bu doğru bir şey değil” dedi.

 

ELTON JOHN D&G ÇANTAYLA GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan markayı boykot çağrısı yapan İngiliz şarkıcı Elton John, kendi boykotunu delmiş görünüyor. Çünkü İngiliz şarkıcı dün elinde Dolce&Gabbana torbasıyla görüntülendi.

David Furnish’le evliliğinden dört yaşında Zachary ve iki yaşında Elijah adında çocukları bulunan Elton John, Dolce ve Gabbana’nın bu açıklamalarına hayli sert tepki vermiş, markayı boykot çağrısı yapmıştı. Lakin Elton John kendi boykotunu delmişe benziyor. Müzisyen dün Los Angeles’taki kayıt stüdyosuna elinde, üzerinde Dolce&Gabbana logosu olan bir çantayla girerken görüldü.

John adına konuşan bir sözcü "Evet, çantayı taşıyordu ama alışveriş yapmıyordu. Bu durum boykot mesajının etkisini azaltmaz” yorumunu yaptı. Elton John ise o sırada elinde Dolce & Gabbana marka torba olmadığını, görüntülerin Photoshop olduğunu savunuyor.