Dört günde dört iddialı oyun

Dört günde dört iddialı oyun
Dört günde dört iddialı oyun
Sezonun iddialı oyunları 'Sarı Ay', 'Altın Ejderha', 'Metot' ve 'Bir İnfazın Portresi' 4-8 Şubar arası art arda Enka'da sahnelenecek.

ENKA Kültür Sanat; 25. yıl kutlamalarının ilk haftasında, sezonun ilgi gören dört iddialı oyununu art arda seyirciyle buluşturuyor! Dot’un yeni oyunları ‘Sarı Ay’ ve ‘Altın Ejderha’ 4-5 Şubat’ta Semaver Kumpanya’nın yeni oyunları ‘Metot’ ve ‘Bir İnfazın Portresi’ ise 7-8 Şubat akşamı ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek.
David Graig’in yazdığı çağdaş bir Bonnie ve Clyde masalı ‘Sarı Ay’, tesadüfî karşılaşmalarının ardından, olayın kahramanları haline gelen Leila ile Lee’nin kaçış hikâyelerini anlatıyor. Pınar Töre’nin yönettiği oyunda Gizem Erdem, İbrahim Selim, Kaan Turgut, Su Olgaç, Ayşecan Tatari rol alıyor.
Bir apartmanın en alt katındaki Uzaktoğu lokantasında geçen ‘Altın Ejderha’, restoranda kaçak işçi olarak çalışan bir çocuğun diş ağrısıyla başlıyor ve bambaşka hayatlar yaşamak isteyen apartman komşularının ‘Altın Ejderha’ya hapsolunuşlarıyla devam ediyor. Roland Schimmelpfennig’in ödüllü oyununu Serkan Salihoğlu yönetiyor. Oyuncu kadrosunda Deniz Türkali, Köksal Engür, Ece Dizdar, Enis Arıkan ve Saim Karakale gibi iddialı isimler var.
İspanyol Jordi Galceran’ın dünya çapında tanınmasını sağlayan ‘Metot’, günümüz dünyasının acımasızlığına değiniyor. İş görüşmesine gelen dört kişinin üst düzey yönetici olabilmek için verdikleri savaşı anlatan oyunu ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinde canlandırdığı sürekli iş arayan İsmail abi karakterinden de hatırlayacağımız Serkan Keskin yönetiyor. Serkan Kesin’in bu kez bir işvereni canlandırdığı oyunda ayrıca Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, Mustafa Kırantepe rol alıyor.
Çağdaş İngiliz yazar Howard Barker’ın oyunu ‘Bir İnfazın Portresi’, İnebahtı Savaşı sonrası 16. yüzyıl Venedik’inde geçiyor. Oyun, devletin, kazanılan zaferi ölümsüzleştirmesi için ülkenin en önde gelen ressamı Galactia’ya bir tablo sipariş etmesiyle başlıyor. Ancak Galactia’nın gerek kadın olması, gerek ülke koşulları ressamın üzerinde ağır bir baskı oluşturur. Galactia için asıl zor olan ise savaşın bir kazananı olduğuna inanmamasına rağmen bir zafer tablosu çizmek zorunda kalmasıdır. Zeynep Su Kasapoğlu’nun yönettiği oyunda Sibel Altan, Hakan Atalay, Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, Merve Dağlı, Merve Dizdar, Serkan Keskin gibi isimler rol alıyor.
Bilgi için Tel: 0212 705 60 50