Dört yıl sonra deniz kum ve rock


Dört yıl sonra deniz kum ve rock

Dört yıl sonra deniz kum ve rock
Dört yıl aranın ardından tekrar düzenlenmeye başlanan Zeytinli Rock Festivali'nde bu sene Duman'dan Pentagram'a, Ogün Sanlısoy'dan Mor ve Ötesi'ne neredeyse herkes var

Türkiye 'deki yaz festivallerin öncülerinden Zeytinli Rock Festivali, dört yıl aradan sonra yeniden gerçekleşiyor. Rock Müzik sanatçısı Umut Kuzey’in genel koordinatörlüğünde yola çıkan Zeytinli Rock Festivali, Kral Pop TV medya sponsorluğunda, Edremit Belediyesi desteğiyle hayat buluyor. Zeytinli Rock Festivali bundan sonra da ara vermeden devam etmek niyetinde.


Türkiye’nin önde gelen rock gruplarının sahne alacağı festival, 3 gün boyunca katılımcılarına müzik, eğlence ve tatil vadediyor. 29 – 30 – 31 Ağustos tarihlerinde Zeytinli Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek festivalin biletleri satışa çıktı.
Kamp + Kombine bileti olan katılımcılara kapılarını bir gün önceden açacak olan festival kapsamında, erken gelen kampçılar için hoşgeldiniz partisi düzenlenecek. Ankaralı grup “Metropolis” eski solisti Ercüneyt Özdemir ile yeniden ve ilk kez hoşgeldiniz partisinde sahne alacak.

Yasemin Mori


Festivalin açılışını İzmir’in sevilen grubu Başıbozuk yapacak. Türk Rock Müziğinin yenilikçi isimlerinden Korhan Futacı ve Kara Orkestra performansının ardından, Yasemin Mori sevilen şarkılarını seslendirecek. Festivale özel bir perfromans ile Cem Adrian’nın sahne almasının ardından, Zeytinli’ye hiç de yabancı olmayan bir isim, “Nev” yeni albümüyle müzikseverlerle buluşacak. Rock müzik tarihimizin 46 yıllık çınarı Moğollar’ın ardından da mor ve ötesi ilk güne noktayı koyacak.

Pentagram


Festivalin ikinci günü, deneysel müziğin çıkış yapan gruplarından “Yüzyüzeyken Konuşuruz” ile başlayacak. Karadeniz müziğinin sınırlarını zorlayan “Marsis”, eğlenme garantili “BaBa ZuLa” ve Umut Kuzey, Büyük Ev Ablukada ve Behzat Ç’nin müziklerini yapınca geniş kitleler tarafından keşfedilen Ankara'nın 25 yıllık grubu Pilli Bebek birbiri ardına sahneye çıkacak.
Festivalin kapanış gününde gitarların sesi biraz daha yüksek duyulacak. İlk albümünü çıkartan Pera, Pentagramın eski solisti Murat İlkan, dörtxdört, Ogün Sanlısoy, Kurban, Hayko Cepkin’in ardından festival Pentagram ile sona erecek.

Baba Zula