Dostları, Durul Gence için sahnede

Dostları, Durul Gence için sahnede
Dostları, Durul Gence için sahnede

Durul Gence.

Türkiye'nin önde gelen orkestra şeflerinden Durul Gence, 19 Mart akşamı davulu ve dostlarıyla Tim Maslak Show Center'da sahnede olacak.

Türk müziğinin kilometre taşlarından, yurt içi ve yurt dışında kurduğu orkestralarla sayısız konsere imza atan, Türkiye ’nin önde gelen orkestra şeflerinden Durul Gence, 19 Mart akşamı davulu ve dostlarıyla Tim Maslak Show Center’da sahnede olacak. Bkm organizasyonu ile gerçekleşecek “Durul, Davul ve Dostları” gecesinde; Durul Gence’ye yol arkadaşı Erkut Taçkın’ın yanı sıra, Fatih Erkoç, Nilüfer, Nükhet Duru, Modern Folk Üçlüsü, Özdemir Erdoğan ve Timur Selçuk eşlik edecek. 19 Mart Salı akşamı 21.00’de Tim Maslak Show Center’da gerçekleşecek “Durul, Davul ve Dostları” gecesinin biletleri Biletix ve Bkm gişelerinden temin edilebilecek.
Müzik hayatına, 1954 yılında girdiği Deniz Harp Okulu’nda davul çalarak başlayan ve 1970 yılında yaptığı ‘Şeyh Şamil’ plağı ile şöhrete kavuşan Durul Gence, kariyeri süresince Ajda Pekkan, Rüçhan Çamay, Gönül Yazar , Alpay, Tanju Okan, Ertan Anapa gibi isimlere eşlik etti. Yurt dışında da Herb Geller, Sonny Sharock, Bertice Reading, Four Pennies, Lili Ivanova, Mads Vinding, Peter Bastian, Anders Koppel, Herbie Mann gibi isimlerle çalışan Gence ayrıca, ODTÜ ve Hacettepe üniversitelerinde “İnsan, müzik ve caz” dersleri verdi.