DT: İçki sokma girişimi münferit bir olay

DT: İçki sokma girişimi münferit bir olay
DT: İçki sokma girişimi münferit bir olay

Hürrem Sultan

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının Kıbrıs'taki turneden dönerken, dekor kamyonlarında oyuncularının adlarının yazılı olduğu içki şişeleri bulunduğu haberine DT Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi...

DT’nin açıklaması şu şekilde:
“Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nün ‘Hürrem Sultan’ adlı oyununun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği turne dönüşünde, tiyatroya ait dekor sandıkları vasıtasıyla yurda kaçak içki sokma girişimi tümüyle münferit bir olaydır. Kişilerin yanlış davranışlarının, 65 yıllık tarihinde buna benzer hiçbir olay yaşanmamış olan Devlet Tiyatroları’na mal edilerek, kurumun lekelenmeye çalışılması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Kendi disiplin kurulu olan Devlet Tiyatroları, sorumlu kişiler hakkında gerekli soruşturmayı acilen başlatmıştır. Soruşturma sonucuna göre de gerekli işlemler yapılacak ve kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Dün Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre 2 Eylül ’de 11. Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında Lefkoşa’da sahnelenen oyunun oyuncuları, 3 Eylül’de uçakla Lefkoşa’dan Ankara’ya dönmüştü. Ekibin dekor ve kostümlerini taşıyan kamyon ise feribotla Mersin’e geldi. Gümrük görevlilerin yaptığı denetimde kamyonda, üzerlerinde ekip üyelerinin bazılarının isimlerinin yazılı olduğu çoğunluğu viski, 560 şişe içki bulunmuştu.