Dualar Nejat İşler için...

Dualar Nejat İşler için...
Dualar Nejat İşler için...
Türk sinemasının önde gelen oyuncularından, 42 yaşındaki Nejat İşler'in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Cuma geceyarısı acil servise giden İşler'de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği olduğu açıklanmıştı. Dün oyuncunun yakınları Bodrum'daki hastanedeydi...

Cuma geceyarısı Bodrum Özel Acıbadem Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Nejat İşler’i dostları yalnız bırakmadı. Oyuncunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu haberi önceki akşam duyulmuş, İşler’in çok sayıda seveni ve yakını sosyal medyadan geçmiş olsun dileklerini paylaşmıştı. Dün İşler’in dostlarından Murat Ateş, Fikret Kuşkan, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Aşkın Şenol ve Dost Elver hastaneye giderek sanatçının sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Kuşkan “Bilgi almak için geldik, dualarımız onunla” diye konuştu. DHA’nın haberine göre İşler’in bir dönem birlikte olduğu, oyuncu arkadaşı Berrak Tüzünataç hastanede kalıyor. 

Dün öğleden sonra hastaneye giden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “Doktorlar durumunu ortak kararla değerlendiriyor, sevk edilebilir veya burada tedavisi devam edebilir. Doktorlar bu sıkıntıyı atlatacağına inanıyor; ben de ailesi de inanıyor. Manevi desteklerimizle Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğini düşünüyorum” dedi. 

Doktorları atlatacağına inanıyor

Nejat İşler'in sevenleri hastaneye akın etti

Nejat İşler'e destek mesajları


Acile kaldırılmıştı
Solunum cihazına bağlı olarak tedavisi süren İşler’in sağlık durumu hakkında cumartesi gecesi açıklama yapan Acıbadem Hastanesi Başhekimi Aydın Aksoy, Nejat İşler’de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve septik şok tablosu saptandığını söylemişti. Aksoy’un açıklaması şöyleydi:
“Sayın Nejat İşler, 17 Ocak 2014 tarihinde, gece 00.15 civarında hastanemizin acil servisine başvurdu. Hastamızda, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok çoklu organ yetmezliği ile seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Tedavisi, yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. 

Septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edilmiştir. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir.” 

‘Erken ölmeye niyetim yok’
Yılın büyük bölümünü Gümüşlük’te geçiren 42 yaşındaki başarılı oyuncu hastalığıyla ilgili çıkan söylentiler üzerine Facebook’ta şu cümleleri paylaşmıştı: “Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekâlarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.”