Dubai'de Cumbul ve Yıldırım'a büyük ilgi

Dubai'de Cumbul ve Yıldırım'a büyük ilgi
Dubai'de Cumbul ve Yıldırım'a büyük ilgi
Oynadıkları film ve dizilerle Türkiye'de olduğu kadar Ortadoğu'da da büyük ilgiyle takip edilen Meltem Cumbul ve Murat Yıldırım, Dubai Film Festivali için festival organizasyonu tarafından Dubai'ye davet edildi.

Oynadıkları film ve dizilerle Türkiye ’de olduğu kadar Ortadoğu 'da da büyük ilgiyle takip edilen Meltem Cumbul ve Murat Yıldırım, Dubai Film Festivali için festival organizasyonu tarafından Dubai’ye davet edildi. Bu yıl onuncusu düzenlenen ve hem bölgeden hem dünyadan pek çok filmin davetli olduğu festival, Ortadoğu’da sinemanın en önemli etkinliklerinden biri olarak gösteriliyor. Bu organizasyona özel konuk olarak davet edilen Cumbul ve Yıldırım Hany Abu Assad tarafından yönetilen 'Omar' isimli filmi izledi.

Gecenin ardından Meltem Cumbul şunları söyledi: "Bu yıl 10.'su düzenlenen Dubai Film Festivali'ne oyuncu arkadaşlarım Murat Yıldırım ve Burçin Terzioğlu’yla katılmaktan öncelikle onur duyduğumu bildirmek isterim. Sheikh Mansour Bin Mohammed Al Maktoum'un katılımıyla gerçekleşen gecede 'Paradise Now' (Vaat Edilen Cennet) filmiyle 2005 yılında gönlümde taht kuran yönetmen, senarist Hany Abu-Assad'in 'Omar' isimli yeni filmini izledik. Kendisiyle sohbet edebilmek çok güzeldi. 19 Aralık günü 16. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde kendisine onur ödülünü verecek olmamdan kaynaklanan bir ön tanışmanın gerçekleşmesi harika oldu. Dubai Film Festivali'nde halkın Türk oyunculara gösterdiği ilgi, festival komitesinin bizi çok güzel ağırlaması, Martin Sheen, Kate Blanchet gibi muhteşem oyuncularla bir arada olmak, her şey bana çok keyif verdi. Dubai'lilerin daha 'Muhteşem Yüzyıl’ın 4. sezonunu izlememesine rağmen internet üzerinden takip ederek oynadığım karakter Fatma Sultan'ı bu kadar çok beğenmiş olmasına ayrıca çok mutluluk duydum."

Murat Yıldırım ise uluslararası platformda bir sonraki projesinin ne olacağıyla ilgili çok fazla merak ve ilgi duyulmasının kendisini motive ettiğini söyleyerek, "Açılış filmi olan Hany Abu Assad'a ait 'Omar'ı izledim. Daha önce 'Vaat Edilen Cennet' filmiyle ilgimi çekmiş olan bu yönetmenle sohbet etme şansını yakaladığım için de çok mutluyum. İnşallah Türk dizilerinin ve sinemasının başarısı yurt dışında bu şiddetiyle devam eder" dedi.