Düğüne iki gün kala ölen sevgilisiyle bir yıl sonra evlendi!

Düğüne iki gün kala ölen sevgilisiyle bir yıl sonra evlendi!
Düğüne iki gün kala ölen sevgilisiyle bir yıl sonra evlendi!

Çiftin yakınlarının katıldığı düğün töreninde gelinlik giyen gelin Jaskiewicz?in yanına damat George yerine fotoğrafı oturdu.

LONDRA - Fransa’da bir kadın, bir yıl önce ölmüş olan sevgilisiyle evlendi. Altı yıldır birlikte olan Magali Jaskiewicz’le  Jonathan George, 2008 yılının kasım ayında evlenmeyi planlıyorlardı. Ancak George, düğünlerine iki gün kala bir motosiklet kazasında hayatını kaybetti. Ancak hayatının en mutlu gününün gelmesini beklerken müstakbel hayat arkadaşını yitiren Jaskiewicz, evlilik planından hiç vazgeçmedi. Fransız medeni kanunundaki çok az bilinen bir yasadan  yararlanan 32 yaşındaki genç kadın,  hayatta olmamasına rağmen George’la evlenmeyi başardı. Genç kadın, Fransız medeni kanunundaki evlilik için tüm formalitelerin tamamlanması dahilinde çiftlerden biri ölse dahi evliliği mümkün kılan bir yasadan yararlandı. 

Banka hesabı ve gelinlik delil
Yetkililere erkek arkadaşı Jonathan’la ile paylaştığı banka hesabını, düğününde giyeceği gelinliğin fotoğrafını ve diğer yasal işlemlerin gerçekleştirildiğini kanıtlayan Jaskiewicz artık eşi hayatta olmasa bile resmi olarak ‘evli’ bir kadın. Çiftin yakınlarının katıldığı düğün töreninde gelinlik giyen gelin Jaskiewicz’in yanına damat yerine fotoğrafı oturdu. (The Telegraph)