Duman Bostancı'ya sığmadı

Duman Bostancı'ya sığmadı
Duman Bostancı'ya sığmadı
Duman'ın son Bostancı Gösteri Merkezi konserini 13 yaşındaki hayranı Elif Şiir Şentekin anlatıyor.
Haber: ELİF ŞİİR ŞENTEKİN/ elif.siir.sentekin@gmail.com / Arşivi

Grup elemanları tek tek sahneye çıktıklarında, salonu dolduran gençlerin çığlığı Bostancı Gösteri Merkezi’ni yerinden oynattı. Kaan o kendine has sesiyle 'Geçmiş Olsun' şarkısının ilk dizesini söylemeye başladığında yaşları 13 ile 25 arası değişen gençlerin çığlıkları daha bir artmıştı. Hatta göz yaşlarını tutamayanlar bile vardı. Belli ki Duman grubunun hiç de azımsanmayacak bir fanatik izleyicisi vardı. 13'üne yeni adım atmış oğlanlar ve kızlar henüz aşk acısını tatmamış olsalar da, Duman’ın hafif isyankar şarkı sözleri bu ergenlerin ruh haline uygundu. Kaan 'Her Şeyi Yak' isimli şarkıya başladığında bütün salon, avazı çıktığı kadar, şarkıya eşlik etti. İğne atılsa yere düşmeyecek salonu dolduran gençler şarkıdaki gibi bir kıvılcım bekliyorlardı ve o kıvılcım da çakmıştı. Gitarda Ari ve Batuhan, bateride Cengiz hemen önlerinde Kaan şarkı söylemiyorlardı da karşılarındaki kalabalık grubu büyülüyorlardı sanki. Bu muhteşem performans 'Hatun' ve 'Oje' ile devam etti. Geceye damgasını vuran bir diğer şarkı ise 'İçerim Ben Bu Akşam ’dı. Gençlerin sesi gruptan daha fazla çıkıyor, bütün Kadıköy’ü sallıyordu.
Grubun henüz yayınlanmamış olan 'Kolay Değildir' adlı şarkısı ise yoğun ilgi ile birlikte çok beğenildi. Bendeniz ise ilk kez bir Duman konserinde bulunmanın heyecanını yaşadım. Daha önce çok coşkulu geçtiğini duyduğum bu konseri bizzat kendi gözlerimle gördüm, yaşadım. Ve şuna şahit oldum ki Bostancı Gösteri Merkezi "Dumanist"lere yetmedi. Havasız ortam fenalaşmaları tetikledi ve birçok gencin bayılmasına neden oldu. Buna rağmen konserden ayrılmayan Duman fanları da gözden kaçmadı. Anlaşılan o ki "Dumanist"ler bir stat konserini hak ediyor.
Konserin ikinci bölümü başladığında aynı heyecan devam ediyordu. Öyle ki konser bittiğinde alkışlarla yeniden sahneye çıktıklarında altı şarkı daha söylediler. Bir grup fanatik Duman hayranı ise imza alabilmek ve idollerini görebilmek için kulisin kapısına toplanıp sıra beklediler. Konser tam olarak bittiğinde insanlar dağılıyorlardı. Duman onlara keyifli bir gece yaşatmıştı…


  ETİKETLER:

  aşk

  ,

  Akşam

  ,

  Fanatik

  ,

  Gece

  ,

  ruh

  ,

  Konser

  ,

  Bostancı

  ,

  Gösteri

  ,

  Stat

  ,

  bu akşam