Dünya canlı izleyecek, Türkiye hariç!

Dünya canlı izleyecek, Türkiye hariç!
Dünya canlı izleyecek, Türkiye hariç!

U2, 6 Eylül 2010?da ilk Türkiye konseri için İstanbul?a gelecek.

LONDRA -  6 Eylül 2010’da İstanbul’da konser verecek olan U2’nun pazar günü ABD, California’daki konserini Türkiye dışında dünya âlem canlı izleyecek!
İrlandalı müzik grubu U2’nun Pasadena Rose Bowl stadındaki konser YouTube’dan canlı yayımlanacak. Ancak YouTube’a erişimin kapalı olduğu Türkiye’de U2 hayranları canlı yayından mahrum kalacak. Konser YouTube’dan sadece ABD, Avustralya, İsrail, Brezilya, Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 16 ülkede canlı olarak seyredebilecek. Grubun menajeri Paul McGuinness, verecekleri partiyi stadyum dışına da taşımak için internet yayınının müthiş bir fırsat olduğunu söylüyor, “Hayranları U2’yu görmek için sık sık uzun mesafe yol kat ediyor. Bu kez küresel çapta U2 onlara gidebilir” diyor.
Grubun daha önce de 1997’de Popmart turnesi kapsamında ABD’nin Boston kentinde verdiği konser, yine internette, Microsoft’un sitesi MSN’den canlı yayımlanmıştı. U2 turnesi kapsamında önümüzdeki yıl ilk kez Türkiye’de de konser verecek. Grup 6 Eylül 2010’da, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda hayranlarının karşısına çıkacak. (bbc)