Dünya sanatçıları Güzelbahçe'de buluştu

Dünya sanatçıları Güzelbahçe'de buluştu
Dünya sanatçıları Güzelbahçe'de buluştu
İzmir'de Güzelbahçe Belediyesi, Uluslararası Suluboya Ressamları Derneği ile işbirliği yaptı ve Güzelbahçe Düğün Salonu'nun bahçesinde "Resim ve sanat şenliği" düzenledi.

"Uluslararası Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi" konulu "Resim ve Sanat Şenliği" ne 27 ülkeden 200'e yakın sanatçı katıldı. Şenliğe, aralarında ABD , Kanada, Çin, İspanya, Hollanda, Vietnam, Azerbaycan, Meksika, Irak, Tayvan, Norveç, ABD'nin Hawai eyaleti, Almanya, Belçika, Rusya, Avusturalya, Güney Afrika, Kolombiya, Portekiz, Makedonya, Yunanistan, Belarus, Tayland, İngiltere, Fransa, İtalya ve Türkiye 'den gelen ressam, seramik sanatçısı ve heykeltıraş olmak 200'ü aşkın sanatçı buluştu.

İzmir Suluboya Ressamlar Derneği ve Güzelbahçe Belediyesi Resim Atölyesi sanatçılarının da katıldığı buluşmada konuşan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, her zaman sanata ve sanatçıya destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek, "Güzelbahçe'yi yakın gelecekte bir sanat ve kültür kenti yapacağız. Bunun için içerisinde tiyatro ve sergi salonlarının yer aldığı büyük bir kültür merkezi inşa ediyoruz. Bundan sonra bu tür sanatsal etkinliklerimizi o merkezde yapacağız. Tüm sanatçı dostlarımızı kültür merkezinin önümüzdeki aylarda gerçekleştireceğimiz açılışına davet edeceğiz" dedi.
Folklor gösterisinin de yapıldığı etkinlikte ayrıca bazı ressamlar canlı performans sergiledi, katılımcılar izledi. (İzmir/DHA)