'Dünya yastık savaşı' günü kutlandı

'Dünya yastık savaşı' günü kutlandı
'Dünya yastık savaşı' günü kutlandı
'Dünya Yastık Savaşı' pek çok ülkeyle birlikte Türkiye'de de kutlandı.

2008'den bu yana her yıl Nisan ayının ilk cumartesi günü yapılan ' Dünya Yastık Savaşı' bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Washington Meydanı'ndaki "yastık savaşçıları" başlama işaretinin verilmesiyle ellerindeki yastıklarla birbirlerine vurmaya başladı.

Yastıklardaki tüylerin uçuşması nedeniyle adeta savaş alanına dönen meydanda, renkli kostümleriyle dikkat çekmeyi başaranlar da vardı.

İki saat süren etkinlikte yorulanlar, içi tamamen boşalmamış yastıklarını bu kez çimlerin üzerinde, dinlenmek için kullandı.

Turistlerin ilgisini çeken etkinlikte, yardım kuruluşları için bağış toplandı.

ADDEBOSTAN´DA YASTIK SAVAŞI
İnternetteki soysal paylaşım sitelerinden haberleşen onlarca kişi Caddebostan sahilinde biraraya geldi. Saatler 18.00'ı gösterdiğinde etkinliğe katılanlar birbirlerine yastıklar ile saldırdı.

Yastıkların parçalanmasıyla ortaya ilginç görüntüler çıktı. Bazıları ise çimlere uzanarak yastık savaşı yapanları izlemeyi tercih etti.

Birçok ülke ile eş zamanlı düzenlenen etkinliğinin amacının eğlenceye biraz da olsa zaman ayırmak olduğu açıklandı. Etkinliğe katılanlar oldukça hoş zaman geçirdiklerini ifade etti. (aa, dha)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  WASHINGTON

  ,

  ülke

  ,

  zaman

  ,

  Bağış