Dünya yıldızlarından #PrayforParis çağrısı

Dünya yıldızlarından #PrayforParis çağrısı
Dünya yıldızlarından #PrayforParis çağrısı
David Beckham, Kim Kardashian, Katy Perry gibi yıldız isimler Instagram ve Twitter hesaplarından takipçilerini Paris katliamında ölenlerin yanında durmaya çağırdı.

RADİKAL – Cuma gecesi Paris’te gerçekleşen ve 100’den fazla insanın ölümüyle sonuçlanan kanlı katliamın ardından aralarında David Beckham ve Kim Kardashian gibi isimlerin de olduğu yıldızlar sosyal medya hesaplarından Paris için duydukları üzüntüyü paylaştı. 40 yaşındaki eski futbolcu, İngiliz model Beckham, Instagram hesabından #PrayforParis (Paris için dua edelim) etiketiyle Eyfel Kulesi’nin fotoğrafını paylaştı ve Paris’teki saldırıda ölenlerin ve yakınlarının acısını paylaştığını yazdı. Kim Kardashian da dün geceden beri sosyal medyada sık kullanılan, içinde Eyfel Kulesi’nin çizimini barındıran barış işaretini #PrayforParis etiketiyle paylaştı. Aynı çizim One Direction grubu üyesi şarkıcı Harry Styles, ABD’li oyuncu ve şarkıcı Vanessa Hudgens, ABD’li müzisyenler John Legend, Pharrell Williams ve Joe Jonas, ABD’li oyuncu Olivia Wilde gibi ünlü isimlerin Instagram hesabındaki yerini de aldı. 

 

 

‘BARIŞIN KENDİSİ BİR YOLDUR’
Şarkıcı Kelly Clarkson “İnsanlara ne oluyor?” şeklinde bir tweet atarken, pop yıldızı Katy Perry de takipçilerini Paris için dua etmeye çağırdı. İngiliz şarkıcı Sam Smith, ABD’li oyuncu Kate Hudson ve Amerikalı model Bella Hadid de Instagram profillerinden Eyfel Kulesi’nin fotoğraflarını paylaştı. Kate Hudson paylaştığı fotoğrafın üzerine Gandi’nin bir sözünü iliştirmişti: “Barışa giden yol yoktur, barışın kendisi bir yoldur.”

 

#PrayForParis ????????

Kate Hudson (@katehudson) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Kas 2015, 16:16 PST)

 

 


Oyuncu Katie Holmes ise Instagram hesabından, New York’ta 11 Eylül’de saldırıya uğrayan İkiz Kulelerin yerine dikilen ve dün gece Fransız bayrağı renklerinde aydınlatılan One World Trade Center’ın bir fotoğrafını paylaştı.

 

#prayforparis

Katie Holmes (@katieholmes212) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Kas 2015, 17:48 PST)

 

U2 PARİS KONSERİNİ ERTELEDİ


ABD’li pop yıldızı Justin Bieber Los Angeles’taki konserinde seyircilerini Paris için saygı duruşuna ve ölenler için dua etmeye çağırdı. İrlandalı rock gurubu U2 da cumartesi gecesi Paris’te düzenlenmesi planlanan konserlerini, yaşayan terör saldırısı nedeniyle ertelediklerini duyurdu. Konser, cuma geceki saldırılardan birinin gerçekleştiği Bataclan konser salonunun yakınındaki Bercy Arena’da düzenlenecekti. (The Daily Mail)