Dünyanın en kilolu adamı hayatını kaybetti

Dünyanın en kilolu adamı hayatını kaybetti
Dünyanın en kilolu adamı hayatını kaybetti
Dünyanın en kilolu erkeği olarak bilinen Andres Moreno geçirdiği kalp krizi sonucu, 38 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo geçtiğimiz ay Moreno'ya imzaladığı bir formayı hediye ederek, zayıflamak konusunda gösterdiği çabayı takdir ettiğini söylemişti.

RADİKAL - En kilolu zamanında 444 kilogram olan ve dünyanın en kilolu erkeği olarak bilinen Meksikalı Andres Moreno dün geçirdiği kalp krizi sonucunda 38 yaşında hayatını kaybetti. Moreno, doğal yollarlarla 120 kilo verdikten sonra geçtiğimiz aylarda ameliyat olmak için bıçak altına yatmıştı.

Daily Mail’da yer alan habere göre Moreno, kalp krizi geçirirken hastaneye götürülmek için ambulansla evinden alındı ancak yolda hayatını kaybetti. Moreno kalp krizi geçirdiği sırada 317 kiloydu.

Bundan bir ay önce ünlü futbol oyuncusu Cristiano Ronaldo Moreno’nun durumundan haberdra olmuş ve kendisine imzalı bir formasını göndererek, kilo verip sağlığına kavuşma konusunda kendisini cesaretlendirmişti.  Moreno, bu olaydan sonra yaptığı basın açıklamasında herkese teşekkür ederek, özellikle Ronaldo’ya durumuna ilgi gösterdiği için memnun olduğunu belirtmişti. ‘Bazen insanların dünyanın bir ucunda, insanlardan uzak bir hayat yaşadığını sanıyorsunuz ancak öyle değil. Noel’den önce Noel hediyesi almış gibiyim’ demişti.