Dünyanın en seksi dilinin Fransızca olmadığı ortaya çıktı

Dünyanın en seksi dilinin Fransızca olmadığı ortaya çıktı
Dünyanın en seksi dilinin Fransızca olmadığı ortaya çıktı
Yapılan yeni bir araştırma, Fransızcanın en seksi dil olmadığını ortaya koydu. Fransızca 5. sırada yer alırken, en seksi dilin İngiliz aksanıyla konuşulan İngilizce olduğu belirlendi.

Time Out dergisinin yürüttüğü uluslararası bir araştırmada toplamda 24 şehirden 11 bin kişinin katıldığı bir oylama yapılarak, kulağa en seksi gelen dil bulundu. Araştırma sonucunda, İngilizlerin konuştuğu İngilizcenin en seksi dil olarak görüldüğü ortaya çıktı.

FRANSIZCA 5′İNCİ OLDU

“Aşkın dili” olduğu düşünülen Fransızca, sanılanın aksine birinci sırada yer almazken ilk üçte dahi kendine yer bulamadı. Anket sonuçlarına göre, Fransızca en seksi beşinci dil olarak belirlendi.

En seksi dil İngilizce olurken, Britanya aksanı ilk sırada yer aldı. Britanya’daki aksanların hangisinin birinci sırada yer aldığı ise bilinmiyor.

Araştırmada ikinciliği Amerikan aksanı alırken İrlanda aksanı üçüncü, Avustralya aksanı dördüncü ve Fransızca da beşinci sırada yer aldı.

EN ROMANTİK ŞEHİR HALA PARİS

“The Time Out Global Dating Survey” adlı ankette, katılımcıların ilişkilere bakış açısı ve ilişki alışkanlıkları da ölçüldü.

Araştırmada, Paris hala en romantik şehir olarak birinci sıraya yerleşirken Paris’i, Melbourne, Kuala Lumpur, Pekin ve Chicago izledi. Londra ise altıncılığa yerleşti.

Katılımcıların yüzde 58′i, özel randevularına gitmeden önce sosyal medyadan partnerlerini kontrol ettiklerini söyledi.

“İLK GÖRÜŞMEDE ÖPÜŞÜLÜR, BİRLİKTE OLUNMAZ”

Katılımcıların yarısından çoğu ilk görüşmede öpüştüklerini söylerken, sadece 10′da biri ilk görüşmede seks yapmanın “kabul edilebilir” olduğunu söyledi.

Araştırmaya göre, ortalama 3,5 görüşmeden sonra çiftler birlikte oluyor. Ancak çiftler, ortalama 9 görüşmenin sonunda kendilerini “çift” olarak görüyor.

“BEKARLIĞIMLA GURUR DUYUYORUM”

Sidney’de yaşayan bekarların yüzde 31′i “bekarlıklarıyla gurur duyduklarını söylerken, New Yorkluların yüzde 45′i bu konuda üzgün olduklarını belirtiyor. (Sözcü)