Dünyanın merak ettiği sekiz surat

ABD'li Suleman'ın bir batında doğurduğu sekiz bebeğin fotoğrafları ilk kez yayımlandı. Ama hikâye hâlâ karmakarışık, şimdi de önceki altı çocuktan üçünün 'açıklanmayan' engelleri ortaya çıktı

LONDRA - ABD’de Los Angeles’ta yaşayan Nadya Suleman’ın tek doğumda dünyaya getirdiği sekiz kardeşin fotoğrafları önceki gün ilk kez yayımlandı.
Bu sekiz bebekten önce altı çocuğu daha olduğu ve son doğumunu da kısırlık tedavisi neticesinde yaptığı ortaya çıkınca tepki toplayan bekâr anne Nadya Suleman, bebeklerine verdiği isimleri de açıkladı. Dünyaya geldiklerinde doktorlar tarafından harflerle kodlanan sekiz kardeşin isimleri şu şekilde: Noah, Maliah, Isaiah, Nariah, McCai, Josiah, Jeremiah ve Jonah.

14 çocuğun babasıyla konuşuyor
Kızı ve altı torunuyla birlikte üç odalı bir evde yaşayan büyükanne Angela Suleman, kızı Nadya’nın altı çocuğa bile bakmakta zorlandığını her fırsatta dile getiredursun, 33 yaşındaki Nadya Suleman, önceki gün sekiz bebeğini ilk kez gösterirken, bekâr bir anne olmanın da kendisinin tercihi olduğunu söylüyordu. Sekizlerini, “Evdeki abileriniz ve ablalarınız sizi görmek istiyor” diye seven Suleman, 14 çocuğunun babası olan sevgilisiyle de konuştuğunu, sevgilisinin şoka girdiğini ve zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Suleman, tüm hamilelikleri için Beverly Hills’deki West Coast IVF Kliniği’ne gittiğini de belirtti.
Öte yandan sözcüsünün dün yaptığı açıklamaya göre, Nadya Suleman, engelli olan üç çocuğu için devletten bakım yardımı alıyor. Daha önce devletten bakım için yardım talep etmeyeceğini öne süren kadının sözcüsü halihazırda, diğer altı çocuğunun bakımı için gıda desteği ve maddi yardım aldığını açıklayınca kafalar gene karıştı. 

Sosyal yardım olarak görmüyor
Sözcü Mike Furtney, “Ona göre bunlar makul ihtiyaçlar için insanlara yapılan ödeme, bunu sosyal yardım olarak değerlendirmiyor” diye konuştu. Sözcü 14 çocuk annesinin, çocuklarının sözü geçen engellerinin detayları ya da ödemelerin miktarı hakkında bilgi vermeyeceğini de altını çizerek belirtti. (The Daily Mail)İşte annelerinin her gün hastanede ziyaret ettiği sekizler: 1. Maliah, erkek. 2. Nariah, kız. 3. McCai, erkek. 4. Josiah, erkek. 5. Jeremiah, erkek. 6. Noah, erkek. 7. Isaiah, erkek. 8. Jonah, erkek.