Dünyayı dolaştı, Marmaris'te emniyet şeridinde öldü!

Dünyayı dolaştı, Marmaris'te emniyet şeridinde öldü!
Dünyayı dolaştı, Marmaris'te emniyet şeridinde öldü!
Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir otomobilin emniyet şeridinde arkadan çarptığı Fransız bisikletçi 59 yaşındaki Christian Jean Auguste Niaffe yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Olay, dün saat 17.00 sıralarında, Marmaris- Muğla Karayolu üzeri Taşhan Mevkii’nde meydana geldi. Bundan önce 40 ülke gezen ve son olarak Türkiye ’de bisiklet turuna çıkan bilgisayar mühendisi Christian Jean Auguste Niaffe, Gökova’da mola verdikten sonra Marmaris ilçe merkezine hareket etti.

İlçe merkezine 15 kilometre kala Taşhan Mevkii’nde rampa çıkan Niaffe’ın bisikletine, virajda 48 SK 338 plakalı otomobil arkadan çarptı. Ağır yaralı Niaffe ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahale sonrası Muğla Sıtkı Koçman Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ne sevk edilen Niaffe, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Otomobil sürücüsü, jandarma tarafından gözaltına alındı. Niaffe’ın cenazesinin bugün uçakla ülkesine gönderileceği öğrenildi. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

16 ÜLKE GEZMEK İSTİYORDU

Paris’te yaşayan 59 yaşındaki Niaffe, Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nde bilgisayar eğitimi veriyordu. Şu zamana kadar beş ayrı kıtada 40 ülke gezen Fransız gezgin, kişisel sayfasında içlerinde Özbekistan, Bolivya, Kamboçya, İran gibi ülkelerin de olduğu 16 ülkeyi daha gezmek istediğini yazmıştı. (dha)

 


  http://www.radikal.com.tr/136526813652684

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  !!Turkey!! - Sevgihortumu

  Dünyayı dolaşan bisikletçisi, barış elçisi, turisti için tam bölüm sonu canavarıyız. Her bölümü geçip, burada takılıyolar.

  klasik türkiye sürücü gerçeği. - penzer

  maalesef emniyet şeridini kullanan pekçok kişi görüyorum hergün. kimler kullanıyor bilmiyorum ama 5 dakika erken ulaşmak isterken ne çok kişiyi ölümle burun buruna getirdiğiniz belli ve bu olayda tuz biber olmuş üstüne. trafikte ve sosyal hayatta kesinlikle bilinçli bir toplum olmak zorundayız ve maalesef gün be gün daha kötü oluyoruz. kırmızı ışıkta geçenler, sağlayanlar, emniyet şeridini kullananlar, makas atanlar, kimseye yol vermeyenler, sürekli şerit değiştirenler, sol şeritte sürekli ilerleyenler, ..vs.. lerle dolu memleket.. umarım yeni nesil bu nesile benzermez ve bu nesil bu eksilerini yeniye iletmez umarımki ben iletmeyeceğim.

  Yazıklar olsun - alpayari

  Yazıklar olsun . Rezil oluyoruz yaw. Adamın ölümü zaten üzüntü verici. Emniyet şeridinde ne arıyorsun? hadi oradan gidiyon adamı görmüyomusun?. Kesin alkollüdür. MAhkemeye çıkarsa dileğim hiçbir haififletici sebeple cezası azalmasın

  gene mi? - mhb

  Pippa Baccayadan sonra bu avrupalılar hala ders almadılar.. gene dünyayı gezerken türkiyeden geçme cüretinde bulunuyorlar. kardeşim burası dünyanın bir parçası değil ki gezesin.. gerekli tedbirler de işe yaramaz.... neymiş emniyet şerihi .......